Ціни автострахування залежать від багатьох факторів. Так, наприклад, вартість Автоцивілки розраховується за формулою, в якій важливі два фактори: базовий тариф страхової компанії та коригувальні коефіцієнти. На розмір суми, яку доведеться заплатити за поліс, впливають:

  •   тип транспортного засобу; об'єм двигуна;
  •   місце реєстрації автомобіля;
  • сфера використання (приватна чи юридична особа);
  •   Розміри франшизи.

Найдешевше коштуватиме страховка водіям, чия машина зареєстрована не у великих містах. Приватні особи платять за поліс менше, ніж компанії чи таксі. І, звичайно ж, найвигідніше Автоцивілка коштуватиме при максимальному розмірі франшизи. Також ціна ОСЦПВ залежить від періоду експлуатації ТЗ та стажу безаварійної їзди водія.

Розрахувати вартість Зеленої карти та Автоцивілки можна онлайн на нашому сайті, скориставшись калькулятором. Це точно зручніше, ніж самостійно обчислювати усі коефіцієнти.

Звичайно ж, змінювати параметри автомобіля чи місце його реєстрації для економії на страховці ніхто не буде (або буде, але це не зовсім доцільно). Але розуміти, як це працює, важливо, щоб підібрати для себе найкращі способи економії на вартості поліса, коли вирішите купити Зелену карту в Одесі, чи потрібно буде оформити ОСЦПВ.

Очевидні (і не дуже) способи заощадити на Автоцивілці

Уникнути покупки ОСЦПВ, якщо ви їздите дорогами України, не вийде. Страхування цивільно-правової відповідальності є обов'язковою умовою для кожного водія. Деякі автовласники й досі вважають, що це зайві витрати. Але насправді поліс — це спосіб убезпечити себе від витрат із власного гаманця на відшкодування збитків постраждалій стороні після ДТП. І ці суми набагато більші, ніж ціна Автоцивілки.

Отже, 3 способи заощадити на ОСЦПВ не на шкоду собі.

1. ЕЛЕКТРОННИЙ ФОРМАТ ПОЛІСУ

Цифрова страховка – це не тільки зручно, а й практично. Вартість поліса онлайн обійдеться дешевше, ніж покупка через агента. Це з тим, що з ціни виключаються витрати такі як комісія та інші. До того ж, цифрова автоцивілка має чимало плюсів:

  • процес оформлення - максимально простий та швидкий;
  • видача безпечна, тому що зменшується ризик шахрайства;
  • документ неможливо втратити чи пошкодити;
  • поліс завжди під рукою у смартфоні, планшеті;
  • не треба думати, чи взяли ви папір із собою.

ОСАГО або Зелену карту можна замовити онлайн всього за 5 хвилин. Це зручно само собою, але ще й допоможе трохи заощадити на обов'язковому страхуванні.

2. СТРАХОВА КОМПАНІЯ З НИЗЬКИМ БАЗОВИМ ТАРИФОМ

Вибирати фірму можна на сайтах страхових агрегаторів. І це непоганий варіант, але не завжди зрозумілий. Якщо сервіс ненадійний, навіть кращі пропозиції можуть супроводжуватися прихованими комісіями. Оскільки мета — економія, доведеться скористатися й іншими способами.

Тут у хід можуть йти старі добрі методи: рекомендації знайомих, самостійний пошук та прозвон для спілкування з менеджером. Ще один непоганий і швидкий спосіб – вивчити компанії з відгуків Google Maps та Facebook. Насправді, навіть у великих містах не так багато фірм з гарною репутацією за критеріями надійності та ціни.

3. ЕКОНОМІЯ ЗА ДОПОМОГОЮ ФРАНШИЗИ

Регулювання розміру франшизи також допомагає заощадити вартість страхування. Так, поліс з нульовим значенням обійдеться найдорожче. Чим більше обрана сума франшизи, тим дешевше обійдеться автоцивілка.

Часто водії не хочуть скористатися цією опцією. Але насправді нічого поганого в ній немає. Навпаки, знаючи, що у вас франшиза з високою сумою, ви, швидше за все, будете обережнішими на дорозі. І не доведеться  виплачувати дрібні збитки потерпілому самостійно, і не потрібно переплачувати за поліс наступного разу за підвищеним коефіцієнтом.

Хто не повинен платити за ОСЦПВ

Деякі категорії водіїв відповідно до Закону України повністю звільнені від зобов'язань страхування цивільно-правової відповідальності. Якщо такий водій став винуватцем ДТП, збитки відшкодовують із фонду МТСБУ.

Не зобов'язані купувати Автоцивілку:

  • інваліди війни;
  • учасники бойових дій;
  • учасники Революції Гідності;
  • інваліди І групи;
  • особи, які керують ТЗ, що належить інваліду І групи.

Кожен громадянин України, який має один із цих статусів, звільнений від необхідності купувати поліс ОСЦПВ.

Хто платить 50% вартості Автоцивілки

Передбачено пільги для окремих категорій населення, які дозволяють заощадити половину вартості страхування цивільно-правової відповідальності.

Такі знижки належать:

  • людям на пенсії;
  • інвалідам ІІ групи;
  • постраждалим внаслідок аварії на ЧАЕС.

Механізм компенсації такий: половину збитків потерпілому у разі дорожньо-транспортної пригоди сплачує страхова, а друга частина покривається із спеціального фонду.

Відсутність поліса ОСЦПВ – економія?

Рішення не купувати поліс – це не економія, а порушення закону. Досі є водії, які воліють заплатити штраф замість оформлення поліса. Але чи справді це допоможе убезпечити себе? Звичайно, ні. Якщо, не маючи ОСЦПВ, людина стає винуватцем ДТП, всю шкоду автомобілю та здоров'ю потерпілому, швидше за все, доведеться оплачувати самостійно. А це десятки, сотні тисяч гривень, витрачені на компенсацію. Нічого спільного з економією такого підходу немає.

При виїзді за кордон варто заздалегідь купити Зелену карту. У країнах Європейського Союзу збитки можуть вимірюватися сотнями тисяч і навіть мільйонами євро. Та й закони окремих держав дещо суворіші. А за відсутності поліса навряд чи вдасться відбутися мінімальним штрафом.

Оформляйте Автоцивілку та Зелену карту online на сайті «Страхування в Одесі для Вас». Наші клієнти заощаджують без застосування хитрих схем, тому що ми спочатку пропонуємо по-справжньому вигідні програми.