Весна – пора мінливої погоди, коли сонячні дні можуть раптово змінюватися прохолодним вітром або дощем. Тому підбирати одяг для новонароджених в цей період потрібно з особливою увагою, щоб забезпечити комфорт і захистити дитину від переохолодження або перегріву.
Що таке багатошаровий принцип одягання дітей?
Це система одягання, що використовує кілька шарів одягу для регулювання температури та комфорту.
- Дозволяє легко додавати або знімати шари одягу залежно від температури та рівня активності дитини.
- Забезпечує кращу теплоізоляцію за рахунок повітряних прошарків між шарами.
- Відводить вологу від тіла, забезпечуючи комфорт.
- Дозволяє створювати цікаві та модні образи.
Перший шар – базовий, який прилягає до тіла. Його функція – відводити вологу. Зазвичай це термобілизна або боді з довгими рукавами і повзунки.
Другий шар – утеплюючий, який затримує тепло. Це може бути флісова кофта, светр, толстовка.
Третій шар є зовнішнім. Він захищає від вітру, дощу та холоду. Це може бути конверт або комбінезон.
Необхідно звертати увагу на температуру повітря. При теплій погоді можна одягнути дитину легше, а при прохолодній – утеплити. В каталозі інтернет-магазину “Мама Купи” знайдете усі необхідні речі для весняної прогулянки з новонародженим.
Як одягати новонароджених за різних температур?
Перші кроки малечі у великому світі потребують ретельного підходу до одягу. Конверт – найперший верхній одяг для новонароджених. Звертайте увагу на моделі з кріпленнями для автокрісла – це значно полегшить ваші подорожі. Каптур і манжети повинні бути еластичними. Та все ж варто орієнтуватись на температуру повітря.
Якщо надворі від 0 до −10 градусів, то базовими шарами мають бути бавовняний і флісовий сліпи. Для верхнього одягу підійдуть конверт чи комбінезон з 250-грамовим утеплювачем. Те саме стосується і голови: спочатку бавовняний чепчик, а потім тепла шапочка.
За більш весняних температур до +7 градусів так само має бути три шари одягу, але верхній – з меншим об’ємом наповнювача.
За погоди від 8 до 13 градусів ідеальним поєднанням буде бавовняний сліп і комбінезон із 40-грамовим утеплювачем, тепла шапочка.
Якщо пологи передбачаються навесні, то можна завчасно придбати необхідний одяг. Ознайомтесь, які дитячі речі варто купити ще до народження дитини.
Як перевірити, перегрілась чи змерзла дитина на прогулянці?
Якщо на вулиці ви помітили в малюка краплини поту на лобі, волосся і спинка на дотик стали вологими, ймовірно, що це перегрів. Дитина може почати плакати, виявляти дратівливість, часто й поверхнево дихати, почервоніти. Знайдіть прохолодне місце, затінок, розкрийте одяг, розв’яжіть шапку. Запропонуйте малюкові воду чи погодуйте груддю. Дочекайтесь нормалізації стану чи вирушайте додому.
Про переохолодження можуть свідчити холодні руки, ноги, ніс, блідість шкіри та губ, сонливість і втрата інтересу до оточення, слабкий плач. Зайдіть у тепле приміщення. Зігрійте руки й ноги, дайте тепле пиття.
Щоб уникнути перепадів температури, не залишайте дитину без нагляду на вулиці, постійно перевіряйте температуру тіла дитини на дотик, будьте уважні до стану малюка. Гуляйте за будь-якої погоди, але у сильний мороз чи шквальний вітер треба залишитись вдома.
В одязі з якого матеріалу малюкові буде найтепліше?
Кращим вибором для ніжної дитячої шкіри будуть тканини з натуральним складом – бавовна, фліс, вовна. Надавайте перевагу верхньому одягу з якісною підкладковою тканиною.
А ось утеплювач у верхньому одязі чи конверті може бути й синтетичним. Серед таких матеріалів – холлофайбер і термофайбер. Вони легкі, добре утримують тепло, швидко сохнуть, гарно переносять прання.
Натуральні утеплювачі – пух, перо і вовна – теж теплі, але не доречні для вологої погоди. Вовна важча за інші і потребує особливого догляду.
Поєднання синтетики і пуху мають високу термічну ефективність та вологовідштовхуючі властивості, а ще добре пропускають повітря. Поцікавтесь, на що ще звернути увагу при купівлі дитячих речей і як правильно підібрати одяг для новонародженого малюка, щоб йому було зручно й комфортно.
Додаткові поради
Спочатку одягається дорослий, потім дитина перед самим виходом на вулицю. Після прогулянки не поспішайте знімати всі шари одягу одразу. Залиште середній або основний, щоб дитина поступово звикла до зміни температури.
На час прогулянки залиште житло на провітрюванні, можна увімкнути зволожувач.