Кілька століть тому напій, приготований шляхом мацерації ягід ялівцю на спирту, використовували як ліки проти гастриту. Він вважався національним напоєм в Голландії і називався "женевір". Офіційно джин був створений у 1689 і став дуже швидко популярний у питних закладах Європи. З XVIII століття цей напій виробляли в простих перегінних кубах, він мав трохи солодкий смак. Після винаходу вертикального методу перегонки алкогольні компанії почали виробляти більш широко розповсюджений сухий варіант напою, популярний сьогодні. Це підвищило рейтинг джину серед споживачів і призвело до того, що люди стали пити його частіше з тоніком. 

За класичною рецептурою основними інгредієнти джину вважаються ячмінний спирт і ягоди ялівцю, до них можуть додаватися також аніс, дудник, мигдаль, м'ята, кориця та інші спеції. Вважається, що велика кількість прянощів, що додається до готового продукту, робить аромат сильнішим і повнішим. Таким чином, немає чітких правил приготування джину. Усе залежить від рецепта, ідей винокура та вміння поєднувати компоненти.

OLjg9ztfRMvCa5ZCK96YPJjKhlqBSqIRKnH-0TwxYBaAqdNYY0jWryBmcA10y2HV2D3ZhZ53i1MIVYhmf2V4gQRy8EQjxKqUNw151zD27gPfZgvBBlkiHLUBPLBfhkeCEU5LumJcaCK8K4q6RmWnLp8

 

На джин ціна знаходиться у широкому діапазоні. Вартість напою буде залежати від його віку, бренду, метода виробництва, кількості інгредієнтів, ексклюзивності дизайну тощо. Вигідніше купувати напій у пляшках 0,7–1 л або оптом. 

З чим можна вживати джин?

Цей напій чудово підходить для приготування коктейлів завдяки своєму сухому трав'яному смаку. Оскільки він не надто солодкий, його можна змішувати з солодкими соками чи лікерами, щоб врівноважити смак і збалансувати його. Джин і цитрусові ідеально поєднуються. Лайм — популярна альтернатива тоніка, якщо вам не подобається смак. Крім того, ви можете приготувати свіжий коктейль з лаймовим або іншим цитрусовим лікером. Для прикрашання напоїв із джином використовують різні фрукти, трави та спеції, що підкреслюють його аромат і смак. Якщо любите солодощі, спробуйте джин із рожевим лимонадом. 

Цей алкоголь подають у невеликих чарках на 30–50 мл, коли він охолоджений до 4–6 °C, щоб підкреслити багатогранність смаку. Перед вживанням треба відчути аромат, щоб отримати незабутні відчуття. Якісний продукт не повинен обпалювати ротову порожнину, натомість він має поширюватися м'яким теплом. Поціновувачі, які віддають перевагу міцним напоям, в якості закусок до джину вживають:

  • тверді сорти сирів;
  • копченості з м'яса;
  • стейки;
  • морепродукти;
  • бутерброди з ікрою;
  • оливки, мариновану цибулю.

Багато людей п'ють цей напій розведеним. Щоб знизити міцність джину, додайте воду, соки та содову в пропорції 1:1. Щоб освіжитись підійде чудовий аперитив із London Dry Gin, скибочки свіжого огірка та льоду. Джин також можна змішувати з різними соками та напоями, щоб створити освіжальні та ароматні комбінації. Наприклад, з лимонним або грейпфрутовим фрешами. Ще одне найпопулярніше вживання джину — джин-тонік. Цей мікс приваблює не лише своїми смаковими якостями, а й користю для організму. Вважається, що під час війни в Індії він врятував безліч британських солдатів від малярії. Адже у тоніку міститься хінін, який допомагає в боротьбі з цією хворобою, тому солдати почали змішувати його з джином, найпопулярнішим на той час напоєм.