Нещодавно поширений переважно в степовій зоні країни, соняшник поступово займає посівні площі інших культур. Це пояснюється, по-перше, його вигідністю для сільськогосподарських виробників, і, по-друге, зміною клімату, що сприяє зростанню посівних площ соняшнику у північних та західних областях України.

Проте, разом з соняшником розповсюджуються захворювання та бур’яни, притаманні для цієї культури. Тому експерти радять господарствам при виборі гібридів для посіву, перш за все, правильно оцінювати проблеми та потенціал кожного окремого поля. Щоб, виходячи з цього, підібрати гібрид максимально відповідний та продуктивний в умовах обраного поля. А також обрати технологію вирощування, яка максимально окупиться у Ваших умовах. 

Українські фермери застосовують чотири різні технології для вирощування насіння соняшнику. Кожна з цих технологій використовує певний гібрид, який є стійким до використаного хімічного препарату.

Перша технологія, яка є найпоширенішою в Україні, - класична або традиційна. Вона підходить для господарств, в яких поля не заражені бур'янами.

Друга технологія, відома як ExpressSun (Сумо, під Гранстар), дозволяє боротися з широким спектром дволистних бур'янів. Вона ефективна незалежно від типу ґрунту, його вологості та методу обробки. Ця технологія забезпечує швидке розкладання гербіциду і дозволяє сіяти інші культури на тому ж полі після соняшнику.

Єдиний недолік полягає у тому, що активна речовина препарату відноситься до групи ALS-інгібіторів, які рекомендується застосовувати не частіше, ніж раз на три роки.

Третя технологія, відома як Clearfield під Євро-Лайтнінг, дозволяє боротися з однорічними дволистними та злаковими бур'янами після появи сходів соняшнику. Ця технологія дозволяє контролювати найбільш проблемні бур'яни, включаючи вовчок соняшниковий, і пригнічує багаторічні бур'яни у посівах соняшнику.

Четверта і найновіша технологія, відома як Clearfield Plus під Євро-Лайтнінг Плюс, є вдосконаленою версією попередньої технології. Розробникам вдалося зменшити застосування пестицидів на гектар, зберігаючи при цьому максимальну ефективність препарату.