Багатьом з нас добре відома проблема браку сил, недосипання та нестачі нормального відпочинку. Щоб забезпечити хороше самопочуття та бадьорість протягом дня рекомендується дотримуватись здорового режиму сну та позбутися старих звичок, які зазвичай призводять до безсоння.

Переваги якісного сну

Відчувати себе бадьорим зранку — чудовий стимул для дотримання гігієни сну. Корисні звички покращують самопочуття та активність протягом дня. Хороший нічний сон підвищу. продуктивність, ментальне та фізичне здоров’я, а також загальну якість життя. Серед важливих переваг можна виділити:

  • покращення пам’яті, а також когнітивних здібностей;

  • прискорення загоєння м’язів;

  • зміцнення імунної системи;

  • підвищення рівня енергії.

Секрети якісного сну

Достатня кількість нічного відпочинку впливає й на наш зовнішній вигляд. Адже саме під час сну наш організм відновлюється та регенерується, тож брак відпочинку одразу помітний на нашій шкірі. Пропонуємо вам дізнатись більше про те, як покращити гігієну сну.

Фізичні вправи та йога

Про користь фізичної активності сказано немало. Регулярні фізичні вправи збільшують вашу привабливість, підвищують продуктивність протягом дня, дарують заряд енергії, а також допомагають швидше заснути. Саме тому рекомендується обрати будь-яку фізичну активність. Найголовніше — це регулярність виконання вправ. Втім не рекомендується тренуватись за 1-2 години до сну.

Ліжко — це місце для сну

Ви повинні виробити для себе звичку розуміти, що ліжко — це лише місце для сну. Тоді ваш організм підсвідомо буде пов’язувати його з тим, що варто засинати. Саме тому слід відмовитись від виконання роботи на ліжку, перегляду фільмів та будь-якої іншої діяльності.

Не ігноруйте харчові добавки

Різноманітні вітаміни, мінерали та інші харчові добавки дозволяють покращити якість сну. Мелатонін від Now Foods сприяє регуляції циркадного ритму. Він зменшує час на засинання, а також покращує відновлення. Мелатонін є ефективним засобом при лікуванні безсоння.

Крім мелатоніну, варті уваги добавки з лаванди, гліцин, корінь валеріани, магній. Вони сприяють розслабленню тіла та покращують засинання, дбаючи про високу якість сну.

Створіть свій вечірній ритуал

Створення якоїсь корисної звички перед сном та чітке її дотримання щодня дозволяє покращити процес засинання. При цьому мова не йде про користування телефоном або перегляд телевізора. Варто започаткувати традицію читати 15 хвилин перед сном, або приймати теплу ванну, або медитувати при світлі свічок тощо. Ви можете обрати будь-яку справу на свій смак та обов’язково приділяти їй увагу щовечора.

Відмовтесь від алкоголю та кофеїну

Щоб мати міцний сон, варто відмовитись від кофеїну та алкоголю, оскільки вони заважають якісному засинанню. Саме тому ввечері не рекомендується пити каву, гарячий шоколад, чорний чай та алкоголь. Натомість рекомендується надавати перевагу трав’яному чаю перед сном.

Створіть комфортні умови для сну

Комфорт відіграє важливу роль при забезпеченні здорового сну. Саме тому слід переконатись, що у вашій спальні створені максимально спокійні та затишні умови. Позбавтесь зайвих речей, придбайте якісну постіль, матрац та подушки, а також подбайте про джерела теплого світла. Перед сном обов’язково провітрюйте кімнату.

Слідкуйте за своїм харчуванням

Дуже важливо ввечері не їсти занадто великі порції, адже це може зашкодити вашому засинанню. Намагайтесь їсти на вечерю щось легке на кшталт маленької порції нежирної запеченої курки та салату. Втім не слід лягати спати голодним, адже бурчання у шлунку також може завадити якісному сну.

Обов’язково знімайте напругу перед сном

Якщо ви переживаєте за дедлайни по роботі, відчуваєте постійний тиск роботодавців чи близьких, варто навчитись розслаблятися перед сном, адже подібні фактори шкодять якісному відпочинку. Спробуйте розслабитися перед сном та налаштуватись на відпочинок, забувши про всі тривоги та негаразди.

Відмовтесь від передчасного сну

Якби спокусливо не виглядав післяобідній сон, варто розуміти, що в більшості випадків він може завадити якісному нічному відпочинку. Загалом такий нерегулярний сон може призводити до порушення природного годинника вашого тіла. Саме тому рекомендується уникати денного відпочинку.

Дотримуйтесь розпорядку дня

Наше тіло залежне від регулярного режиму та звичок. Воно приймає певний шаблон дій та намагається дотримуватись його. Не менш важливими є й циркадні ритми, які регулюють час бадьорості та сну. Тож важливо щодня лягати спати, а також прокидатись в один і той самий час, що дозволить покращити активність та збільшити бадьорість.

Вищенаведені поради дійсно дозволяють внести позитивні зміни у життя. Якісний відпочинок є запорукою чудового самопочуття та високої продуктивності протягом дня.