Дитячий аутизм вважається досить поширеним порушенням, яке лікарі діагностують у 4-5 дітей на 10 тисяч. Розлад у 3-5 разів частіше виявляють у хлопчиків. Хоча у дівчаток хвороба розвивається рідше, протікає вона у більш складній формі. Якщо форма хвороби легка, лікування проходить більш простіше та ефективніше із застосуванням психотерапії. Але все ж таки ряд симптомів аутизму буде негативно впливати на загальний розвиток, ускладнювати його, створюючи перешкоду для реалізації здібностей людини аутиста. Детальніше дізнатись про складнощі, які супроводжують дітей з аутизмом все їхнє життя, ви зможете на сайті autism-mmc.com.ua. Також там надана вичерпна інформація про те, як відбувається лікування аутизму у Слов'янську.
Причини виникнення аутизму
Хоча вчені приділяють багато часу вивченню факторів, що провокують аутизм, це питання вивчено не до кінця. Достеменно визначити фактори ризику розвитку РАС лікарям ще не вдалося. Вчені точно визначили, що стимулювати розвиток розладу здатна спадковість, вплив алкоголю, сильна інтоксикація при внутрішньоутробному розвитку, вживання жінкою сильнодіючих препаратів.
Діагностика РАС у дітей передбачає виявлення наступних ознак:
- відсторонення від зовнішнього світу
- спроба ігнорувати подразники
- відсутність/недостатність зорового контакту
- затримка розвитку особистого "Я"
- низький рівень спілкування з людьми, використання мови
- повторення слів, взятих із чужої мови, яку дитина не здатна контролювати
- страх змін в оточенні
- ігри з неігровими предметами
- складність встановлення відносин з людьми.
Дитині можуть поставити діагноз «Атиповий аутизм», коли ознаки розладу не повністю подібні до класичної хвороби або синдрому Аспергера. Атиповій формі розладу характерні проблеми з мовленням, розвитком соціальної сфери. У цьому стані у дитини спостерігається розвиток багатьох інтелектуальних здібностей.
Для встановлення точного діагнозу звертайтеся до медичного центру ім. Мардалейшвілі у Тбілісі. Лікарі клініки диференціюють атиповий аутизм за наявності у дитини помірних симптомів порушення або виявлення часткових характеристик. Наприклад, коли дитина з проявами аутизму в соціальній сфері не виконує повторювані рухи, які вважаються стереотипними.
Ступені розвитку РАС
Зазвичай при аутизмі першого ступеня у дітей виявляються значні складнощі з навичками спілкування, це проявляється у відсутності уміння вести діалог, хоча діти розмовляють. Ознаками ранньої стадії розладу вважаються:
- знижений інтерес до соціальної взаємодії, діяльності
- складнощі у спілкуванні
- складнощі при адаптації до змін у рутинному житті, поведінці
- прояв надмірного ухилу від планування, організації дня.
Другий ступінь аутизму проявляється відсутністю у дітей навичок спілкування (вербальних, невербальних). Інтереси таких дітей надмірно вузькі, конкретні, також спостерігаються проблеми з адаптацією. Дітям аутистам з другим ступенем розвитку потрібно більше підтримки, ніж хворим із першою стадією. На цьому рівні розладу покращити ситуацію допоможе корекція аутизму у дитини в Слов'янську за допомогою сенсорної інтеграційної терапії. Лікування дозволить впоратися дитині із впливом гучних звуків, різких запахів, миготінням світла.
Третій ступінь розладу вважається найважчим. У дітей чітко спостерігається обмежувальна поведінка, що постійно повторюється. Коригування аутизму в Слов'янську на даному етапі потребує інтенсивної терапії. Лікарі акцентують увагу на корекції поведінки, спілкуванні пацієнта. Може додатково застосовуватись медикаментозна терапія.
Ознаки розладу кожного пацієнта індивідуальні. Діти-аутисти живуть начебто у своєму світі, який вони неухильно обмежують від зовнішньої реальності.