Умивальник у ванній кімнаті є однією з головних деталей у приміщенні. Ключовий елемент дизайну має не лише органічно вписуватися в інтер’єр, а й бути максимально зручним при використанні. Не зважаючи на аналогічність з кухонною раковиною, умивальник для ванної варто обирати за іншими критеріями.
Який матеріал підійде для умивальника у ванну кімнату
Обираючи умивальник у ванну кімнату, варто пам’ятати, що це приміщення відвідується протягом усього дня, й відповідна сантехніка піддається постійному впливу. Опірність забрудненням та зносу визначається матеріалом, який служить основою обладнання. На такому критерії вибору також лежить відповідальність за естетичний зовнішній вигляд.
1. Кераміка. Керамічні умивальники – найпоширеніший тип обладнання. Вони доступні у різноманітних кольорах та формах, що робить їх універсальними для більшості приміщень. Кераміка характеризується довговічністю та невибагливістю в догляді.
2. Камінь. Кам’яні умивальники мають попит в останні роки. Їх можна знайти в багатьох відтінках, часто як матеріал використовується мармур або граніт. Подібна сантехніка додасть унікальний вигляд ванній кімнаті. Такий матеріал стійкий до механічних впливів.
3. Скло. Скляні умивальники для ванної кімнати потребують більш акуратного догляду, ніж керамічні та кам’яні. Сантехніка з такого матеріалу легко впишеться у будь-який дизайн.
4. Сталь. Умивальники з нержавіючої сталі чудово впораються з навантаженням, не тріскаються під час падіння предметів. Така сантехніка є міцною та довговічною, проте може видавати звуки під дією струменя води, які є нехарактерними для інших видів.
Багато виробників пропонують умивальники для ванної кімнати з дерева, де використовується спеціальна вологостійка деревина. Таке обладнання відрізняється екологічною чистотою, легкістю та міцністю, а також вищою ціною.
Основні критерії вибору умивальників у ванну кімнату
На ринку можна знайти велику кількість моделей умивальників для ванної кімнати від різних виробників, тому вияснити, яка варіація є найкращою – важко. Щоб спростити процедуру пошуку, варто зазначити базові критерії вибору сантехніки:
- розмір: для загальносімейної ванної кімнати підійде повнорозмірна чаша шириною не менше ніж 80 см – монтаж неглибокої моделі може призвести до того, що бризки будуть розлітатися в різні боки;
- стиль: зовнішній вигляд умивальника повинен гармонічно вписуватися у дизайн приміщення – для невеличких кімнат підійдуть конструкції з простими геометричними формами;
- спосіб встановлення: на цей критерій впливає розмір ванної кімнати, місце виведення сантехнічної комунікації, особливості моделі.
Для того, щоб підібрати оптимальний варіант умивальника, спочатку варто визначити потрібні габарити, тип та спосіб монтажу, а лише потім акцентувати на матеріалі, формі та дизайні.