Депресія - це важке і небезпечне захворювання, якому схильні люди в будь-якому віці, незалежно від статі та країни проживання. Згідно зі статистикою ВООЗ від неї страждають понад 280 мільйонів людей у всьому світі. Науково доведено, що депресія розвивається через порушення роботи мозку. Тобто пацієнт не може впоратися із хворобою одним зусиллям волі. Вилікувати її можна лише комплексним підходом, що включає психотерапію та грамотний підбір медикаментозної терапії. Однак багато людей, як і раніше, бояться приймати антидепресанти.

Аптека ДС - інтернет-магазин, де ви можете вигідно купити кращі ліки від депресії!

Чому виникає депресія?

У нашому мозку за передачу нервових імпульсів, що збуджують і гальмують, відповідають спеціальні гормони — нейромедіатори:

- Дофамін. Відповідає за мотивацію. При нестачі цього гормону людина не може отримувати задоволення (ангедонія).

- Серотонін. Бере участь у розвитку чутливості до болю, пом'якшує болючі відчуття та негативні емоції. При його дефіциті посилюються болючі відчуття, погіршується настрій, виникає тривога і виникають нав'язливі стани, наприклад, постійні думки про минуле (румінація).

- Норадреналіну. Регулює енергійність та активність. Нестача гормону може викликати психомоторну загальмованість (коли людина говорить і рухається повільніше, ніж звичайно).

Ці гормони виробляються нервовими клітинами (нейронами) для правильного функціонування нашої нервової системи, нормальної фізичної та розумової активності та гарного настрою. Один нейрон випускає в пресинаптичну щілину нейромедіатор, який зв'язується з іншим рецептором. У такий спосіб передається сигнал. "Зайві" молекули нейромедіатора, яким "забракло місця" на рецепторах приймаючого нейрона, що випускає нейрон захоплює назад.

Депресія виникає з різних причин: занижена самооцінка, генетична схильність, шокуючі та трагічні ситуації, тривалий стан стресу, тривала перевтома та інші. З цих причин відбувається порушення процесів збудження та гальмування: рецептори або стають гіперчутливими, або втрачають чутливість; нейрони виробляють недостатньо нейромедіаторів або їх вторинний захоплення відбувається занадто швидко, і вони не встигають зв'язатися з рецептором нейрона, що приймає.

У результаті з'являється дефіцит нейромедіаторів, який і «запускає» депресію.

Антидепресанти призначають, щоб полегшити симптоми захворювання: тривожність, апатію, дратівливість, занепад сил, почуття марності та порушення сну. Їхня робота спрямована на підвищення рівня нейромедіаторів, згаданих вище.

Варто відзначити, що терапевтичний ефект у антидепресантів проявляється не відразу – іноді на це потрібно до шести тижнів і навіть більше. Якщо антидепресанти не допомагають, психіатр коригує дозування або змінює лікування.

Важливо! Призначити антидепресанти, визначити дозування та тривалість прийому може тільки лікар-психіатр, а купуються ці препарати в аптеці за рецептом!

Антидепресанти призначає виключно лікар. При прийнятті рішення він зважує на шальках терезів можливі користь і шкоду. Але часто люди бояться приймати пігулки – їх лякають можливі побічні ефекти. Але, як правило, вони виникають у двох випадках:

- при передозуванні (саме тому ліки слід приймати під наглядом лікаря);

- на початковому етапі прийому препаратів (можуть з'явитися запаморочення, сонливість, головний біль, збільшення ваги, запор або діарея).

У другому випадку ці ефекти зазвичай відбуваються у міру того, як починає діяти препарат. Іноді лікарі змінюють ліки, щоб знайти потрібне для пацієнта.