Конструкція газової духовки є достатньо простою, тому поломки в подібній техніці зустрічаються досить не часто. Трапляються випадки, коли духовка експлуатується в домашньому господарстві десятиліття та навіть довше. Тим не менш, це не означає, що газова духовка цілком не може ламатися, насправді, поломки можуть зустрічатися навіть в такому приладі.
Технічно, однією з найрозповсюджених несправностей духовки є проблема з її розпалом. Майстри з ремонту духовок стверджують, що усунення цієї проблеми цілком залежить від причин виникнення.
Проблеми з розпалюванням, які не пов’язані з поломкою духовки
Проблема з розпалюванням духовки може мати різний прояв. Наприклад, полум’я може розпалюватися, але затухати, як тільки ми відпускаємо ручку. Також полум’я може протриматися деякий час, але у підсумку все одно затухати. Або ж полум’я може зовсім не розпалюватися. Причиною такого прояву може бути не тільки поломка газової духовки, але й інші фактори.
Якщо у випадку поломки газової духовки обов’язково слід звернутися до сертифікованого спеціаліста в майстерню, щоб він провів кваліфікований ремонт, то багато проблем з розпалюванням, які виникли через зовнішні фактори, можна усунути навіть самостійно.
- Перекритий вентиль газу – в деяких випадках користувач може самостійно перекрити подачу газу, наприклад, якщо на довгий час їде з дому, а пізніше забуває про це. В такому випадку подача газу не відбувається й, відповідно, полум’я не розпалюється. Для вирішення проблеми достатньо просто відкрити подачу газу на духову шафу.
- Низький тиск газу – при низькому тиску, горіння полум’я буде мати також і низьку інтенсивність. В такому випадку спрацьовує система газ-контроль й полум’я через деякий час після розпалу затухає. Частіше всього такий прояв характерний при підключенні балонного газу. Якщо газ у балоні закінчується, тиск падає, відповідно, необхідно або заправити балон, або замінити його на новий.
- Забруднення горілки або розсікача – якщо забруднення присутнє в отворах горілки, полум’я може горіти нерівномірно, відповідно, датчик системи газ-контроль, може не прогріватися в достатній мірі та зробити відключення подачі газу. В такому випадку, як тільки ми відпускаємо ручку, полум’я затухає. Для рішення даної проблеми достатньо прочистити горілку від нагару.
- Використання духовки у приміщенні, що погано провітрюється – в деяких випадках нормальному розпалу духовки заважає відсутність достатнього об’єму кисню. Щоб виправити проблему, при розпалі полум’я необхідно відкрити вікно або двері.
- Перекіс в установці горілки – така проблема може виникнути одразу після чищення духовки. Якщо неправильно встановити горілку, з перекосом, полум’я буде горіти нерівномірно й може не прогрівати датчик газ-контролю. Слід виправити положення горілки й проблема з розпалюванням буде усунута.
- Не встигає прогрітися датчик системи газ-контроль – сучасні газові духовки для безпечної експлуатації оснащені системою газ-контроль. Щоб полум’я розпалилося й продовжувало горіти, її датчик має в достатній мірі прогрітися. Тому, якщо відпустити ручку відразу після розпалу, то вогонь затухає. Це нормально, просто слід тримати ручку 5-10 секунд й полум’я продовжить своє горіння.
Поломки духовки, через які виникає проблема з розпалом
Усувати поломки духової шафи самостійно категорично не рекомендується, необхідно звернутися до сертифікованого спеціаліста.
- Несправна система газ-контроль – така поломка проявляється затуханням полум’я відразу, як тільки відпускаємо ручку. Поломка може бути в одному елементі, наприклад, вийшла з ладу термопара або датчик полум’я, які слід замінити, але також може знадобитися заміна всієї системи в цілому.
- Використання іншого типу газу – якщо духовка використовувалася в центральній системі подачі газу, а у підсумку була переустановлена під балонний тип, це викликає проблеми з горінням полум’я. Необхідно провести заміну форсунок на відповідний тип.
- Забруднення форсунки – в такому випадку полум’я стає слабким, система газ-контроль не прогрівається в достатній мірі й полум’я затухає. Для усунення необхідно провести чищення форсунки або її повну заміну.
- Датчик системи газ-контроль зсунувся – зсунення частіше за все відбувається при необережному чищені духовки. Датчик розташовується далеко від горілки й не прогрівається в достатній мірі, через що спрацьовує система газ-контроль. Необхідно відрегулювати розташування датчика полум’я.
- Ручку ввімкнення подачі газу заклинює – ручка може або зовсім не провертатися або погано провертатися. З цієї причини полум’я може бути слабким та здатним прогріти систему газ-контроль в достатній мірі. Необхідно розібрати панель, провести чищення й змащення механізму ручки. В окремих випадках може знадобитися заміна ручки на нову.
- Механічна поломка ручки подачі газу – якщо механізм ручки пошкоджений, регулювання газу або навіть увімкнення духовки може виявитися неможливим. При поломці ручка може вільно повертатися, навіть бовтатися, але духовка не вмикається. Необхідно замінити ручку та її механізм на нові.
Цією корисною інформацією поділився сервісний центр "Одеса Ремонт", що займається ремонтом газових духовок та інших побутових приладів.