Альтернативні джерела енергії дуже популярні в Україні, все більше підприємств та будинків повністю або частково переходять на них. Використання сонячного світла для отримання електрики - поширена практика, яка дає можливість подбати про довкілля й платити менше за комунальні послуги.
Щоб отримувати кіловати від небесного світила, потрібно встановити сонячні панелі. Це модулі, які складаються з об’єднаних у рамку фотоелементів, саме вони перетворюють промені на струм. Кіловат, які виробляють батареї, достатньо для живлення побутового або промислового об’єкта. Головне - правильно розрахувати потужність та вибрати місце для встановлення.
Використання сонячних панелей для отримання енергії
Один фотоелектричний модуль складається з кількох перетворювачів, завдяки яким отримане світло стає електроенергією. Проте для того, щоб скористатися кіловатами, знадобляться додаткові пристрої. Придбати обладнання сонячної енергетики в Україні зручно в інтернет-магазині Solar Garden. Тут допоможуть вибрати установки потрібної потужності, щоб забезпечити максимальну продуктивність станції.
Щоб користуватися сонячною енергією для побутових або промислових потреб, необхідно придбати інвертор. Він є обов’язковим у комплекті обладнання та забезпечує перетворення постійного струму від фотоелектричного модуля на змінний. Також завдяки йому показник напруги підіймається до необхідного для живлення - 220 вольт. В результаті усі пристрої працюють, як і зазвичай.
Додатково використовують кабелі для підключення, також знадобиться контролер заряду з акумуляторною батареєю. Сонячні системи поділяються на три типи, в залежності від принципу роботи. Так, мережеві працюють від централізованої мережі та дають можливість отримувати додатковий дохід за умовами Зеленого тарифу. Автономні функціонують незалежно від наявності мережі та накопичують енергію в акумуляторі. Гібридні поєднують у собі характеристики двох перших із можливістю вибирати пріоритетне джерело отримання енергії.
Як правильно встановлювати сонячні батареї
Для цього найкраще звернутися до фахівців, адже від місця монтажу залежить, чи працюватиме станція на повну потужність. Компанія Solar Garden має великий практичний досвід у облаштуванні джерел альтернативної енергії у різних регіонах України. Процес установки панелі складається з кількох етапів:
- визначення потужності та розміру системи. Це необхідно для того, щоб покривати потреби об’єкта в електроенергії. У процесі враховують кліматичні особливості конкретного регіону;
- вибір місця. Найчастіше панелі встановлюють на даху, там вони отримують достатньо світла, щоб виробляти більше енергії;
- вибір опори. Це має бути надійна конструкція, яка забезпечить правильний кут нахилу поверхні по відношенню до сонця та не зламається від вітру;
- налаштування кріплень;
- монтаж батарей.
Якщо все зробити правильно, СЕС стабільно забезпечуватиме живлення електроприладів.