Рокла – це різновид вилочної навантажувальної техніки. Свою незвичну для українського користувача назву вона отримала від однойменної фінської компанії Rocle, що першою в далекому 1961 році випустила у світ даний вид навантажувача. В каталогах спеціалізованих магазинів ви можете зустріти такі назви як рохля, гідравлічні візки. Всі вони називають один і той самий універсальний пристрій, що призначений для перевезення товару по складу.
Рокла має нескладну конструкцію і складається з:
- Рукоятки, що відповідає за направлення руху та підйом-опускання вантажу.
- Гідравлічного домкрату – насосної системи, що приводить в рух вила рокли.
- Рами з вилами – обладнання для захоплення та утримання вантажу при транспортуванні.
- Рульових коліс, що розташовані позаду опорної конструкції та відповідають за маневреність візка.
- Підвилочних коліс або роликів, які допомагають амортизувати вантаж та виконують роль направляючих коліс.
Ці основні елементи гідравлічного візка, дозволяють виконувати його основну задачу: переміщення вантажу. Це відбувається в кілька простих прийомів. Вилами рокли потрібно нанизати піддон через спеціальні отвори. Далі провести накачування гідравлічного насосу, шляхом переведення рукоятки в положення “від себе - до себе”. Такі маніпуляції, дозволять підняти вантаж на необхідну висоту та в подальшому транспортувати його.
За рахунок своїх невеликих габаритів та легкості управління, в порівнянні із іншою навантажувальною технікою, гідравлічні тележки можна застосовувати у вузькому просторі:
- на складах;
- на будівництві;
- в цехах;
- в супермаркетах та магазинах;
- на СТО.
На роклі можна транспортувати вантаж, що штабельований на палетах, від 500 кг до 5 тонн, в залежності від моделі та її вантажопідйомності. Це можуть бути продовольчі та непродовольчі товари, меблі, будівельні матеріали, металоконструкції тощо. Перевагою роклі є можливість її експлуатації на поверхні будь-якої якості та типу.
Магазини, що спеціалізуються на складській техніці, мають в своєму арсеналі різні варіанти модифікацій гідравлічного візка. Їх розрізняють не лише за максимальним ступенем навантаження, а й за довжиною вил, матеріалом їх покриття та покриття коліс, висотою підйому вантажу, наявністю додаткових функцій. Серед усього розмаїття візків, ви точно знайде те, що шукаєте. Гідравлічний візок – це бюджетний спосіб оптимізувати робочий процес та зменшити навантаження на ваших робітників.