Потреба в окулярах чи лінзах, швидка втомлюваність і порушення нормальної роботи очей — реальність, з якою живуть мільйони людей у світі. Це стається хаотично та найчастіше не зумовлено генетикою, проте наявність в анамнезі частого впливу згубних чинників об’єднує багатьох пацієнтів офтальмологічних клінік. Тому так важливо розібратися, що може спровокувати падіння гостроти зору й намагатися мінімізувати негативний вплив.

Основні причини погіршення зору

Регулярне відвідування офтальмолога в нашій країні стає гарною звичкою все більшої кількості людей. Вчасно виявлену хворобу можна ліквідувати завдяки сучасним діагностичним методикам і новим підходам у медицині. Проте, щоб не доводилося терміново шукати спеціалістів для лікування катаракти чи глаукоми в критичній ситуації, варто бути обізнаним у можливих причинах погіршення зору. Якщо не брати до уваги генетичну схильність і наслідки впливу хронічних хвороб, то список факторів зводиться до кількох основних:

  1. Стрес. Вплив гнітючого та пасивного стану на очні м’язи не викликає сумніву, адже очі є зовнішнім продовженням мозку. Що більш напружена та загострена на негативних переживаннях його діяльність, то вищий тиск у зорових каналах. Крім того, затяжний вплив стресу часто супроводжується апатією, і як наслідок — відсутністю активностей, прогулянок на свіжому повітрі, сонця й вітамінів.
  2. Перевтома. Тривалі та надмірні навантаження роботою, навчанням, а також відсутність правильного режиму мають накопичувальний ефект і прискорюють старіння клітин. Очі страждають від цього мало не найпершими як основний механізм взаємодії зі світом.
  3. Відсутність цифрової гігієни. Тут особливо страждають діти та дорослі, які полюбляють допізна грати в ігри, гортати стрічки соцмереж або споживати відеоконтент. Пізні цифрові сеанси заважають природному виробленню мелатоніну, порушуючи цим нормальний процес функціонування очей.

Причинами погіршення зору також можуть бути шкідливі звички, хаотичне харчування та нехтування важливістю активного способу життя.

Мінімізація факторів ризику

Зважаючи на перелічене вище, бачимо, що здоров’я очей — переважно особиста відповідальність і вибір людини (коли проблема не вроджена, спадкова або набута внаслідок травми). Якщо запровадити та дотримуватися певних правил щодо режиму відпочинку, способу харчування, цифрового детоксу та активного стилю життя, можна мінімізувати ризики. Якщо ж проблеми вже далися в знаки, розв’язувати їх необхідно негайно та виключно з допомогою кваліфікованих офтальмологів.