Ще кілька років тому в бюджетному сегменті панували виключно китайські смартфони (причому від одного відомого виробника), але з новою стратегією Samsung почала витісняти конкурентів навіть на їхньому полі. Наші дані показують, що Galaxy A13 став вельми показовою моделлю: у нього є явні сильні сторони, якими він підноситься над іншими й заслуговує на похвалу, але в той самий час є і прикрі недоліки, що тягнуть його на дно. Про все це і йтиметься в огляді.

Характеристики смартфона

Існують дві модифікації Galaxy A13 - з 5G та без нього. Обидві моделі ви можете купити за посиланням https://www.foxtrot.com.ua/ru/shop/mobilnye_telefony_samsung-galaxy-a13.html. Вони відрізняються не лише підтримкою мереж п'ятого покоління, тому варто зважати на назву.

1. Дизайн
Актуальні смартфони Samsung відрізняються в дизайнерському плані: блок основних камер у флагманських моделей обрамлений чимось на кшталт пелюстки, середні моделі отримали блок камер, що просто підіймається, а у бюджетних варіантів камери просто врізаються в кришку — саме так в A13.
Смартфон отримав пластиковий корпус, як було популярно у минулому: цей матеріал робить гаджет максимально легким та досить міцним при падіннях. Смартфон вийшов досить ергономічним, але без чохла не обійтися - він слизький.

2. Елементи управління
У Galaxy A13 праворуч встановлені і гойдалка регулювання гучності, і кнопка блокування – обидві на зручній для великого пальця висоті. У нижню кнопку вбудований сканер відбитків пальців: він швидкий та надійний, це одна з сильних сторін смартфона.
На лівій стороні розташований виключно потрійний слот для двох SIM-карт та однієї картки пам'яті, і це добре: часто встановлений гібридний лоток з другим відсіком або для microSD, або для другої сімки.

3. Датчик наближення
Окремо потрібно (просто необхідно) згадати неоднозначну ситуацію з датчиком наближення – у смартфоні цього сенсора просто немає. Замість нього використовується віртуальний датчик руху, тобто технологія, яка комбінує інформацію з датчика орієнтації у просторі та фронтальної камери – на основі цього він визначає, чи піднесений смартфон до вуха. Насправді це функціонує посередньо: автоматика часто не спрацьовує, залишаючи дисплей включеним під час дзвінків.

4. Дисплей
Тут встановлена 6,6-дюймова матриця типу PLS з роздільною здатністю 2408×1080 пікселів. Екран відносно непоганий: при ручному налаштуванні максимальна яскравість становить трохи менше 500 нит, а автояркість досягає 587 нит. Це не надто високі показники, але такої яскравості вистачає для використання на вулиці.