Всім громадянам рано чи пізно доводиться звертатися до чиновників, лікарів та юристів. Знайти останніх у Слов’янську можливо за посиланням https://advokat-narodu.com/lawyers/slavyansk, але щоб зробити свій вибір на користь будь-кого з них, спочатку доведеться поспілкуватись. Питанню про те, як це зробити правильно, щоб діалог був результативним саме для вас, а не для юриста, ми розповідаємо нижче.

Підготовка

В першу чергу необхідно чітко визначити проблему і спробувати описати її в думках для самого себе. Краще зазначити на папері важливі тези, дати, послідовність подій, але лише тих, що мають значення для справи.

Насправді ситуація, коли потенційний клієнт викладає свою проблему чітко та ясно, дуже рідка. Зазвичай він вдається до викладення сторонніх дрібниць, як-от сімейні стосунки та проблеми, цікаві події в житті, факти біографії, коли єдиною причиною звернення, скажімо, є ДТП. Йти до юриста на першу зустріч потрібно з повним пакетом документів, що мають відношення до справи. Обіцянки показати їх на другій зустрічі значно зменшують продуктивність першої – спеціаліст не зможе оцінити перспективи справи, і ви лише змарнуєте його час.

Ідеальний варіант – це якщо зробити копії всіх документів, щоб юрист міг їх залишити собі для детального вивчення. Беріть із собою тільки ті папери, які є в наявності, не варто без погодження з юристом збирати якісь додаткові документи, вони можуть не знадобитися.

Далі необхідно скласти список питань, які хочете поставити юристу. Це теж краще зробити письмово, щоб не забути отримати відповіді з усіх питань, що вас цікавлять.

Які питання ставити юристу?

На зустрічі з адвокатами Слов’янська чи будь-якими іншими юристами, що надають консультаційні або представницькі послуги, оберіть наступну тактику спілкування.

Спочатку в загальних рисах розкажіть про предмет свого звернення – спір зі страховою компанією, стягнення аліментів, оскарження дій податкової інспекції тощо. Потім дізнайтесь:

  • про досвід роботи юриста в конкретній сфері, до якої належить ваша проблема. Якщо юрист не має належного досвіду, то й розмовляти з ним за великим рахунком нема про що, і можна продовжити свій пошук;
  • як юрист оцінює ваші перспективи у вирішенні цієї проблеми виходячи з його досвіду та знань. Дізнайтеся варіанти результату справи і який найбільш ймовірний;
  • про вартість та склад послуг юриста та порядок їх оплати. Чи обов'язкова передоплата, чи повернуть її у разі невдалого результату справи? Які передбачаються витрати на вирішення проблеми крім послуг самого юриста (держмито, послуги експерта, перекладача тощо)?;
  • у які терміни передбачається вирішити проблему?;
  • що треба зробити зараз, щоб ситуація не погіршилася в майбутньому? Наприклад як не пропустити строк позовної давності, яких заходів вжити, щоб вивести активи з-під уваги кредиторів.

Компетентний юрист не буде дочікуватись, коли ви почнете його розпитувати. Він сам розкаже все, що вас потрібно цікавити, але якщо щось забуде – ви можете задати йому питання з вашого переліку.

Як поводитися на зустрічі?

Відповідайте на запитання чесно та повно, нічого не приховуючи. Навряд чи ви зможете здивувати досвідченого юриста, а спроба використання його у сліпу призведе до конфлікту та марної втрати грошей у подальшому, коли з’ясуються реальні обставини. Якщо ви скористаєтеся порадою дезінформованого юриста, наслідки можуть бути катастрофічними. Тому з юристом краще бути гранично відвертими у всьому, що стосується справи.

Що робити після зустрічі?

Після першої консультації вам необхідно прийняти рішення про те, чи варто користуватися послугами та порадами даного конкретного юриста.

Для цього можна задати питання по суті проблеми іншим правникам за посиланням https://advokat-narodu.com/lawyers/slavyansk. Це саме той випадок, коли одна голова добре, а дві – краще. Втім, першому юрист не варто казати, що ви його перевіряли. А далі ви зможете прийняти рішення, будете укладати з ним договір, або скористаєтесь послугами того консультанта, чия відповідь та умови задовольнять вас більше.