Змішувач для душу – це той прилад, без якого майже немислиме саме існування самої душової кабіни. Змішувач – важливий функціональний та декоративний елемент кожної ванної кімнати. В цій статті ми розповімо про функціональні та конструктивні особливості змішувачів для гідробоксу.

Вибрати та купити змішувач для душової кабіни можна на сайті компанії «СантехРост», яка пропонує великий вибір комплектуючих до систем:

- водопостачання;

- водовідведення;

- опалення;

- газу;

- поливу;

- вентиляції;

- фільтрації;

- та насосного обладнання.

Різновиди змішувачів для душу по місцю монтажу

Для початку потрібно зрозуміти, який саме вид змішувача вам потрібен для вашої душової кабіни. За місцем монтажу вони поділяються на два види:

- вбудований змішувач;

- настінний змішувач.

Вбудований змішувач найчастіше зустрічається в душових кабінах. Кріпиться він до задньої стінки кабіни, всередині залишаються лише органи керування змішувачем. Виглядає дуже акуратно та естетично, за рахунок менших габаритів економить простір.
Перевага такого змішувача в тому, що все підведення та кріплення заховано за стінкою душової кабіни. Недолік полягає у складності монтажу та обслуговування.

Настінний змішувач монтується безпосередньо на поверхню. Такий пристрій досить простий у встановленні та обслуговуванні. Як правило, він дешевше за інші пристрої.
До переваг подібних змішувачів можна віднести легкість обслуговування та монтажу, набагато більший асортимент змішувачів. А ось до мінусів можна віднести немалі габарити сантехнічного вузла.

Тип підведення змішувача душової кабіни

Змішувач підключається жорстким або гнучким підведенням з урахуванням діаметра, температурного режиму та тиску в системі.

Для підключення необхідно використовувати підводку з мінімальним внутрішнім діаметром 15 мм. Продуктивність через такий діаметр буде близько 18 літрів за хвилину, при тиску в системі 3 атм.
Якщо для підключення до системи використовується гнучка армована підводка, необхідний шланг для холодної та гарячої води. Можна використати універсальний шланг.

Відрізняється підведення за кольором:

- для холодної води - з синьою оплеткою;

- для гарячої води - з червоною оплеткою;

- з синьою та червоною оплеткою - універсальна підводка.

Тиск у системі водопостачання для квартир коливається від 2 до 4,5 атм, для приватного будинку до 6 атм. Діаметр підводки повинен відповідати діаметру змішувача, найчастіше це 1/2 та 3/4 дюйма.