Якщо люди чують про гострі респіраторні вірусні інфекції (ГРВІ), відразу згадуються такі поширені захворювання, як застуда чи грип. Але, всесвіт бактерій та вірусів дуже різноманітний. До того ж зі швидким темпом життя, яке є у прогресивному суспільстві, штами отримали здатність адаптуватися та мутувати.

Збільшення випадків захворювання на ГРВІ припадає на початок холодного сезону, або перед першим потеплінням навесні. До цих інфекцій схильні майже 85% населення Землі, при цьому 12-15% може захворіти на грип. Згідно зі статистикою, майже половиною цих цифр є діти. Під час захворювання можна використовувати сайт elslots-casino.net, який не дасть нудьгувати та допоможе заробити трохи коштів на лікування.

Сучасні люди мають високу схильність до цих хвороб, при цьому їх джерелом стають інші люди (передача інфекцій здійснюється повітряно-крапельним шляхом). Але, багато залежить від поведінки вірусів у сенсі мутування. Тому, коли з’являється новий штам, імунітету важко його подолати. Тож, якщо не звернутися по допомогу вчасно, хвороба набере важкої форми.

Деталі про респіраторні захворювання

ГРВІ мають різну етіологію, симптоми та ступінь ураження різних систем організму людини. У групі ризику цих хвороб знаходяться неповнолітні, люди похилого віку та пацієнти з імунними захворюваннями. Ці інфекції мають певні різновиди:

  • Грип типу А, В, С, де останній є найлегшою формою захворювання у період епідемій. Перший тип є чинником глобального зараження, а другий - менш поширений;
  • Парагрип, який включає чотири групи різних ступенів важкості. Але, взагалі ця хвороба вражає верхні або нижні дихальні шляхи;
  • Аденовірус, який викликає низку симптомів різних захворювань, від застуди та грипу, до кон'юнктивіту та гострого гастроентериту;
  • Більш-менш легко проходять ентеровірусні хвороби, але якщо вражається центральна нервова система, вірус переходить у важку форму (еховірус, вірус Коксакі);
  • Легкими застудами та захворюваннями органів дихання відрізняються риновіруси. Вони стають причиною 50% хвороб, пов'язаних із застудою.

У будь-якому випадку, якщо з’являються ознаки тієї чи іншої ГРВІ, потрібно звернутися до лікаря. Річ у тому, що антибіотики може призначити тільки він, та й не факт, що вони знадобляться. Такі ліки стають в пригоді, якщо хвороба має бактеріальне походження. Тобто, у разі переходу інфекції у гостру форму із такими наслідками, як, наприклад, пневмонія, тонзиліт, цистит або менінгіт.

Як запобігти появі ГРВІ та грипу

Перш за все, під час лікування застуди чи грипу, потрібно якомога частіше провітрювати всі кімнати у квартирі чи будинку. Не менш важливо дотримуватися чіткого режиму. Треба приділяти більше часу на відпочинок, пити багато рідини та приймати противірусні ліки.

При цьому, варто боротися не тільки із причинами, але й симптомами інфекцій. Тож, лікар повинен надати дієві жарознижувальні, або інші пігулки на кшталт імуностимуляторів. Самолікування у цих випадках неприпустиме.

Щодо грипу, вакцинація є кращим методом запобігання хвороби. Її варто проводити з листопада по березень, тому що в цей період трапляється пік захворюваності. Взагалі, медики кажуть про важливість щорічного щеплення проти грипу, але кожна людина може розв'язати це питання для себе самостійно.