Що потрібно для здачі будинку в експлуатацію: отримання документа декларація про завершення будівництва, будівельного паспорта
Отримання будівельного паспорта є обов'язковою процедурою для об'єктів:
-
менше 300 м2;
-
не більше 2 поверхів, не враховуючи підвал і горище.
Будинки більшої площі та поверховості мають отримати містобудівні умови (дозвіл), сплатити пайовий внесок. Ці вимоги, як правило, для введення будинку в експлуатацію з метою комерційної експлуатації, поширюються і на багатоквартирний житловий фонд.
Для отримання паспорта декларація про введення в експлуатацію необхідно підготувати документи, перелік яких багато в чому залежить від місця розташування земельної ділянки та наявності готових паперів на неї. Перерахуємо необхідний пакет:
-
Паспорт та ідентифікаційний номер платника податків.
-
Топографічна масштабована зйомка.
-
Генеральний план земельної ділянки.
-
Всі правовстановлюючі документи, включаючи будівлі під реконструкцію, якщо такі є.
-
Заява-згода на будівництво – якщо власниками земельної ділянки є кілька осіб.
-
Ескіз – готується в графічному вигляді, у довільній формі.
-
Проект будівництва – якщо є, за бажанням власника.
-
Декларація на будівництво.
Що означає введення в експлуатацію житлового будинку на етапі оформлення будівельного паспорта, детально розкажуть у відділі містобудування та архітектури за місцем проживання. Тут при подачі документів заповнюється заява-запит на оформлення паспортадекларація про введення об’єкта в експлуатацію.
Зверніть увагу, що вимоги час від часу змінюються. За потреби спеціалісти можуть запросити технічну документацію на підключення комунікацій, копії документів на присвоєння статусу сільського, садового чи дачного товариства, а також інші документи.
Декларація на завершення будівництва приватного будинку Lexstatus
Якщо власник успішно пройшов всі етапи і разом з документами новий приватний будинок готовий, фактично з цього моменту починається здача в експлуатацію. Для офіційної реєстрації необхідно звернутися до центру надання адміністративних послуг. Тут власник заповнює типову форму декларації – документ складається максимально чітко. Завантажити бланк, а також ознайомитися з порядком заповнення можна на офіційному сайті. Максимальний термін розгляду документів – 2 тижні. Як і у випадку з процедурою отримання дозволу на будівництво, тут не можна допускати помилок і важливо чітко дотримуватися алгоритму подачі. Інакше можуть відмовити. Тому краще звернутися по допомогу – наші спеціалісти оформлять всі необхідні документи. Прийняття житлового будинку в експлуатацію та отримання декларація про готовність об’єкта до експлуатації вважається офіційно прийнятим, якщо йому присвоєно унікальний номер.