Народження дитини – це не тільки фізіологічний процес, а й бажання багатьох батьків, щоб залишити частину себе у світі. Фізіологічно 1 тиждень вагітності ніяк не позначається на здоров’ї жінки, тому вона навіть може не підозрювати про свій стан. Також тест не здатен протягом перших днів підтвердити наявність плоду, через що дівчина може тільки з появами перших симптомів та відсутність менструації запідозрити щось.
У разі позитивного результату варто переосмислити своє життя, оскільки тепер відповідальність особа несе не тільки за себе, а й за майбутню дитину.
Як визначити вагітність?
Якщо пара хоче народити малюка, то має підготуватися до цього як морально, так і фізично. Якщо в осіб не виходить зачати природньо, то лікар може порекомендувати інші методи, наприклад, ЕКО або сурогатне материнство. У такому стані жінка часто робить тест через бажання завагітніти. Проте не варто це робити одразу після декількох спроб: краще зачекати тиждень, оскільки запліднення відбувається протягом трьох діб.
Самопочуття жінки ніяк не відрізнятиметься від звичайного стану. Виключенням може бути хвилювання та навіювання поширених симптомів у свою адресу. Зокрема нудота, запаморочення або створення страв із непоєднуваних продуктів – це психологічна проблема під тиском розуміння свого нового положення. Важливо заспокоїтися та не навіювати те, чого ще апріорі бути не може. Проте змін активно зазнає організм, особливо гормони – це може зробити жінку більш емоційною.
Проте тест не завжди дає правильний результат, а лікар може назначити УЗД лише через декілька тижнів. Проте за допомогою фізичного огляду органів малого таза гінеколог зможе підтвердити чи заперечити нові реалії.
Що варто робити жінці на першому тижні вагітності?
Навіть якщо вагітність ще не підтверджена, варто ретельно подумати про спосіб життя. Ось декілька порад, які допоможуть жінці зберегти своє здоров’я та позитивно вплинути на організм дитини.
1. Дотримання режиму дня. Треба не тільки відмовитися від шкідливих звичок, а й системно харчуватися, спати та гуляти. Це позитивно відобразиться на самопочутті та навіть зовнішності матусі.
2. Відмовитися від сексу. На ранньому строку це може призвести до викидання, оскільки матка та піхва активно скорочуються під час процесу.
3. Не приймати медикаменти. Варто проконсультуватися з лікарем, оскільки препарати можуть негативно позначитися на розвитку плода.
Також рекомендується завести календар та позначати особливості протікання вагітності.