Для багатьох стало важливим у сучасному світі використовувати балкон не як місце для купи непотрібних речей, а як місце для дозвілля. Тому постає питання, як зробити цю частину квартири теплою і комфортною.
Поєднуючи сучасні матеріали з професійним підходом, тут можна влаштувати комфортне місце для проведення часу. Однак процедура утеплення власноруч - справа серйозна, тому необхідно розібратися в докладній інструкції і всіх ризиках можливих недоліків.
Переваги утеплених балконів
Якщо процедура утеплення балкону або лоджії виконана правильно, мешканці квартири отримають значні вигоди:
- Збільште корисну площу свого будинку. На типовому плані поверху кожен сантиметр важливий і може бути використаний з користю. Є додаткові можливості, такі як створення зимових садів, спортивних майданчиків, навчальних кімнат тощо.
- Збільшення комфорту сусідніх приміщень, в яких взимку буває на порядок холодніше.
- Допоміжний бар'єр від морозів та вологи по всій квартирі.
- А утеплювач регулює температуру всередині таким чином, що взимку в приміщенні значно тепліше а влітку зберігається прохолода всередині.
Які ж існують варіанти утеплення балкону і які в них нюанси?
Утеплення ззовні. таке утеплення робиться на зовнішню стіну балкону та всі роботи робляться з вулиці. Використовується жорсткий матеріал, на який укладається армуюча сітка і декілька шарів штукатурного клею. Крім того, між парапетом і зовнішньою обшивкою (сайдингом або картоном) можна встановити утеплювач. Інтер’єр не вкрадений, і ефективність з фізичної точки зору на піку. Мінусами такого утеплення є великі затрати ресурсу та складність виконання. Тому для таких робіт важливо найняти команду професіоналів, які точно знають що і як робити, та виконають проект чітко по вимогам клієнта.
Утеплення з середини. Утеплювач укладається всередині балкону на стіни. Також можна утеплити підлогу та стелю для більшого комфорту. Утеплення зсередини набагато легше зробити самотужки і є багато людей, які замислюються над таким, адже робота не займає багато часу. Але у такого утеплення є мінуси. За рахунок шару утеплювача і так невеликі балкони стають ще меншими, оскілки шар пінопласту забирає деяку площу, та ще і вимоги (товщина, паропроникність тощо) до вибору ізоляції зростають.
Двостороннє утеплення. Поєднайте і зовнішнє і внутрішнє утеплення. Такий варіант буде звичайно найбільш ефективним, але трудозатрати та витрати фінансових ресурсів на такий метод значно більші ніж вибір утеплення з одного боку.