Варто зосередитись на якісній підготовці до проведення процедури. Вона має високу ефективність після досконалого дотримання усіх правил. Не всі люди мають змогу пройти гастроскопію шлунку, тому що існує перелік протипоказів. Але значущість методу доведена практикою, і завдяки отриманим даним лікарі остаточно ставлять діагноз та розробляють ефективне призначення ліків.
Ковтати зонд не так гидко, коли шлунок пустий. Проте має бути почищений і кишківник, щоб не викликати блювотиння під час процедури. Нудота зіпсує видимість лікарю, тому він може упустити підозрілі ділянки.
Головним етапом підготовчих робіт є дотримання дієти протягом 3 днів перед проведенням дослідження. Це потрібно для послаблення навантаження на всі органи верхньої зони ШКТ. Такий режим дозволяє зняти напругу зі стінок органів, нормалізувати стан слизової оболонки, що дозволить вивчити фахівцю її первинний стан. До того ж людина із пустим шлунком та кишківником певніше себе почуває під час процесу.
Як відбувається підготовка до гастроскопії:
-
Треба змінити харчову культуру, та перейти на графік прийому їжі 5-6 разів за день невеликими порціями.
-
Уникайте в меню бобових зерен, капусти, буряку, напоїв із газовими складовими.
-
Важливо багато пити, та не залпом, а по кружці води кожну годину. Тоді кров та лімфа насичуються рідиною.
-
Уникайте страв із тваринним та рослинним жиром, у складі яких є спеції, не їжте жарені продукти.
Гастроскопія - це дослідження, до якого потрібна ретельна підготовка
Дотримання дієти недостатньо. Напередодні спостереження за 15-12 годин вже не можна їсти. Дозволяється пиття. Вранці гастроскопія шлунку проводиться натщесерце, тому вживання будь-якої рідини вже заборонено. Не можна палити. Якщо докучає спрага, то можна зробити ополіскування ротової порожнини. Не можна активувати секрецію шлунку.
Уважно треба віднестись до моменту із обов’язковим прийомом ліків. Пацієнт має вирішити питання напередодні з лікарем. Взнати, чи можна перенести дозування на інший час після гастроскопії. Або практикуються варіанти ін’єкційного вводу препарату. Важливо слідувати рекомендаціям усіх спеціалістів. Такий підхід дозволить отримати точні та ефективні результати.
Якщо запис на ковтати зонд у Вас у другу половину дня, після 15 години, то допускається легкий рідкий сніданок. Мова йде про їжу, що легко засвоюється. Важливо дотримуватися правила, від останнього полегшеного прийому їжі до операції має пройти повних 8 годин.
Дієта розрахована на вилучення з раціону таких продуктів:
- Жирні м’ясо, риба, молочні страви;
- Рослинна олія, жарені страви;
- Вироби із борошна;
- Копчені, запечені страви;
- Шоколад, алкоголь, газовані напої, спеції.
Про що ще не можна забути в лікарні для вдалої гастроскопії?
Запис на спостереження можливий тільки після отримання лабораторних аналізів. Попасти на діагностику можна з наявною електрокардіографією. Додатково здається кров на визначення резус-фактору. Потрібне обстеження крові з вени на відсутність розповсюджених вірусних хвороб по типу СНІД та гепатит. Обов’язково знімаються окуляри, контактні лінзи, зубні та слухові протези.
Задля успішного завершення дослідження фахівець має знати про наявні хронічні захворювання. Це важливо, якщо доведеться надавати першу медичну допомогу.
Гастроскопія - це діагностичний захід, що продовжується трохи більше 10 хвилин. Якщо запланований збір біоматеріалу на біопсію, це може зайняти ще пару хвилин. Спеціалісту треба ретельно оглянути усі поверхні органів, щоб виявити місця із патологічними утвореннями. Якщо ви погодились на операцію з конкретним доктором, не дозволяйте виникати сумнівам у його компетентності. Якщо пацієнт страждає на такі захворювання, як гіпертонія, астма та бронхіальні обструкції, психічні розлади, погане згортання крові, тоді на дослідженні мають бути присутніми вузькі спеціалісти та вести безперервне спостереження.
Часом проводять гастроскопію під наркозом. Краще застосовувати седацію. Цей засіб простіше та легше для організму. Після його застосування та закінчення діагностики людина швидко повертається до нормального способу життя без шкідливих наслідків для здоров’я.