Поки ви тільки думаєте над тим, чи починати бізнес з Китаєм, багато підприємців вже організували доставку товарів. Актуальне питання для кожного – як прорахувати витрати? Говоримо про способи доставки, як на них формується вартість, та чи можна заощадити на перевезеннях.

Способи доставки вантажу

Їх варто обирати в залежності від виду вантажу, його об’єму та часу на очікування. Розрізняють:

• авіадоставку – перевезення літаком

• ЖД доставку – залізничні перевезення

• морську доставку – перевезення у контейнерах морем

Варто зазначити, що повномасштабне вторгнення від 24 лютого повністю змінило умови доставки в Україну. Перельоти на паузі, а шлях залізної дороги зупинений. Логістичні компанії, які змогли поновити роботу, обрали безпечні маршрути. Сьогодні авіаперевезення та перевезення морем проходять через країни Європи. Тож розглядаємо ці два варіанти.

Авіадоставка – найшвидший спосіб перевезти вантаж з одного куточка земної кулі на інший. Термін 3-5 днів. Але є і суттєвий недолік: за швидкість прийдеться платити. Доставка літаком найдорожча. В порівнянні з морською доставкою у 2-2,5 рази.

Тому літак обирають підприємці з великим бізнесом, коли немає обмежень фінансів на транспортування. Крім цього, авіадоставка підходить для перевезення дизайнерських колекцій одягу, овочів та фрукті, швидкопсувних товарів.

Морська доставка – ідеальний варіант, коли є запас часу, а на першому місці економія. Це дійсно найдешевший спосіб перевезення, який є універсальним для будь-яких вантажів, і  немає обмежень у об’ємах та вазі. 

Доставка морем здійснюється у спеціальних контейнерах. За ступенем їх завантаженості розрізняють:

• FCL (Full container load) – замовлення цілого контейнеру для оптової партії вантажу;

• LCL (Less than container load) – збірний вантаж, коли в одному контейнері перевозиться вантаж від кількох замовників.

До речі, варіант збірного вантажу сьогодні дуже популярний. Його обирають майже всі підприємці, які везуть в Україну невеликі партії товару, а також співпрацюють з кількома постачальниками. Перевага збірних вантажів в значному заощадженні. Замовник платить тільки за фактичне місце, що займає його товар.    

Як формується вартість доставки?

Вартість доставки з Китаю – це показник, який складається з сукупності чинників. Розрахунок завжди індивідуальний для кожного клієнта. Що потрібно знати для прорахунку:

·       конкретний опис товару - його розмір, вага і кількість

·       фактична вага – показник після зважування вантажу

·       об’єм вантажу у м3

·       вид доставки

·       маршрут

Зазвичай є фіксована ставка на одну одиницю ваги, у кожній компанії вона індивідуальна. У середньому доставка 1 кубічного метра без урахування митних платежів коштує 300 USD/м3.

Багато підприємців, які починають співпрацювати з Китаєм, хочуть одразу дізнатися вартість доставки. На жаль, це неможливо. Без додаткових даних це буде лише умовна цифра, яка з високою вірогідністю зміниться.  

Компанія M3Cargo з 2010 року працює на українському ринку, доставляючи товари з Китаю підприємцям. Ми підходимо індивідуально до кожного клієнта. Для замовлення робимо окремий прорахунок. Це дозволяє точно сформувати вартість доставки.