Своєчасне лікування зубів дозволяє уникнути загострень, погіршення загального стану порожнини рота. До складних стоматологічних процедур відноситься лікування каналів зуба. Спеціалісту допомагає сучасне обладнання – стоматологічний мікроскоп. Детальне обстеження дозволяє поставити точний діагноз, та обрати оптимальний варіант усунення проблеми.
Ваш стоматолог Київ, використовуючи мікроскоп, ідеально прочистить кореневі канали від залишок старих пломб та видалить нерв.
Причини, що призводять до втручання
Процедура очищення каналів або витягування нервів із зуба – поширена ситуація. Найчастіше до неї доводиться приступати при глибокому карієсі, який може призвести навіть до запалення пульпи зуба.
Тривало не лікований карієс проникає не тільки в емаль і дентин, а й досягає місця судинного постачання зуба – пульпи зуба. Він містить, крім іншого, нерви. Після цього зуб починає боліти, тому необхідно видалити пульпу.
Основними засобами для правильного лікування є:
1. Анестезія. Це обов’язковий етап при кожному лікуванні зубів. При правильному застосуванні, очищення каналів стає практично безболісною процедурою, про яку пацієнт забуде через кілька днів.
2. Використання спеціальної гумової мембрани, яка забезпечує вільний доступ до зуба. Крім того, пристосування запобігає проникненню інших бактерій зі слини в канали, а також захищає пацієнта від дезінфікуючих засобів, які необхідні лише зубним каналам і не повинні потрапляти на слизову оболонку ротової порожнини.
3. Ретельна дезінфекція і подальше герметичне пломбування каналів є найважливішими кроками для запобігання подальшого запалення.
Повне одужання, як правило, має відбутися за один, максимум два візити, коли під час першого візиту канали розкриваються, дезінфікуються та вставляється кальцієва вставка. Під час наступного відвідування канали повинні бути остаточно закриті, щоб запобігти подальшому зараженню бактеріями з ротової порожнини. Обидва візити мають відбутися протягом двох-чотирьох тижнів. Якщо стоматолог залишає ваш зуб відкритим після першого візиту, це тому, що з зуба, ймовірно, витікає гній. Зуб повинен залишатися таким відкритим максимум одну добу. Потім канали необхідно промити призначеним для цього дезінфікуючим засобом і закрити зуб.
Поширеним ускладненням після чищення каналу є підвищена чутливість зубів, яка повинна зникнути протягом тижня.