Будь-який інтернет-бізнес не може обійтись без власного сайту. Щоб він міг працювати, потрібно не тільки оплатити хостинг та розробити сам сайт, треба також купити домен. Але перед цим потрібно ще вибрати ідеальне доменне ім’я, перевірити чи не зайнято воно, й тільки після цього реєструвати його.
На що слід звернути уваги при виборі імені домену
Щоб не пошкодувати про вибране доменне ім’я через пару тижнів після запуску сайту, потрібно з відповідальністю підійти до цього питання. Для цього слід враховувати, що:
- Розмір імені – це дуже важливо. Чим менше воно – тим краще. Тому що користувачі з набагато більшою ймовірністю запам’ятають щось просте так коротке. Крім цього, ймовірність того, що користувач допустить помилку також суттєво зменшується.
- Робота над розвитком бренду – має значення. Якщо сайт представляє продукцію певного бренду, навіть поки зовсім невідомого, краще за все використовувати його назву в якості домену. Популяризація такого сайту може зайняти певний час, але це рішення можна вважати найбільш перспективним.
- Не менш важливо передати тематику проекту. Старайтесь вибрати таку назву, щоб одного погляду на неї було достатньо, щоб користувач зрозумів, що буде на сайті. По-перше, так користувачі будуть знати куди переходять за посиланням. По-друге, це позитивно вплине на видачу сайту пошуковими системами. Ні в якому разі не слід обирати ім’я, яке вводить користувачів в оману. Наприклад, коли користувач думає, що перейде на сайт з котиками, а насправді переходить на портал, присвяченій оренді комерційної нерухомості.
- Регіональність може мати значення. В тому випадку, якщо ви надаєте послуги тільки в одному місті чи області, можна передати це в імені домену. Таким чином, ви зможете збільшити кількість відвідувачів саме з цього регіону. І хоча загальна кількість відвідувань може трохи впасти, конверсія навпаки стане більшою. При цьому, спеціалісти не радять показувати область чи місто цифровим позначенням.
- Правильне використання доменної зони дуже важливе. Тому слід використовувати такий варіант, який підходить краще за все. Наприклад, не слід переживати, якщо ви придумали класне ім’я для домену, але у зоні «.com» його вже зайнято. Подивіться які тематичні або регіональні зони вільні. Це може бути навіть краще, оскільки одразу підкреслить де або чим ви займаєтесь.
- Тире та цифри – те, від чого слід відмовитись. Статистичні дані показують, що користувачам набагато простіше запам’ятати імена, в яких немає цифр та тире. Їх використання допустиме лише в тому випадку, коли вони є в назві бренду.
Перевірка
Складність неймінгу полягає не тільки в тому, що потрібно знайти ідеальне доменне ім’я. Основна проблема в тому, що більшість коротких та гарних імен – вже зайняті. Саме тому, не слід завчасно радіти, коли ви придумали щось дійсно слушне. Спочатку потрібно перевірити чи не використовується такий домен іншою компанією.
Як це можна зробити? Перейдіть на сайт компанії, яка реєструє доменні імена. Можна обрати будь-яку компанію, це немає значення. У виділене для цього поле, впишіть назву, яка вам сподобалась. Після цього ви отримаєте список, в якому буде показано в яких доменних зонах це ім’я вже використовується, а в яких – воно вільне. Таким чином ви зможете дуже швидко знайти поєднання, яке вас влаштує.
Враховуйте, що вартість реєстрації буде різною для різних доменних зон. Наприклад, «.com» буде коштувати значно дорожче, ніж всі інші варіанти. В цілому можна сказати, що чим популярніша зона – тим вищою буде вартість. Тому, якщо ви бажаєте заощадити – обирайте менш поширені варіанти.