Що треба враховувати під час підбирання моделі велосипеду за параметрами росту дитини?
Головним критерієм правильного вибору за таким показником завжди вважається діаметр коліс. Цей показник практично завжди прийнято розраховувати в дюймах.
Отже, габарити коліс повинні складати:
- для більшості малюків у віці від 1 до 3 років із параметрами зросту до 98 см – найменші моделі з колесами в 12 дюймів;
- показник 14 дюймів – оптимальний варіант велосипеду для віку 3-5 років та зросту не більше 110 см;
- 16 дюймів – ідеальний діаметр велосипедних коліс для вікової категорії 4-6 років за умови росту до 116 см;
- розмір 18 дюймів зустрічається доволі зрідка – це варіант для дітей 7 років із зростом, що не перевищує 122 см;
- колеса 20 дюймів використовуються вже без допоміжної пари та якнайкраще пасують для малюків 6-8 років та ростом в межах 120-130 см;
- моделі з показником 24 дюйми – відмінний вибір для більшості підлітків, які підросли до 130-150 см. Можна стверджувати, що в цьому випадку мова йде про дещо зменшені копії транспортних засобів для дорослих. Відмінність таких конструкцій від попередніх зразків – комплектування амортизаційними вилками та трансмісіями багатошвидкісного типу;
- 24 дюйми – подібне виконання стовідсотково адаптоване для учнів старших класів віком від 14 років та більше.
Існує ще декілька факторів, які потребують дуже уважного ставлення перед тим, як купити велосипед для дитини:
- Якщо ви купуєте дитячий велосипед для свого малюка вперше, краще зупинити вибір на моделі із широким та твердим сидінням, яке більше схоже на стілець.
- Наявність пластмасових коліс в трьохколісних зразках виправдана з точки зору безпеки користування. Варто звернути увагу на швидке стирання такого матеріалу від контакту з асфальтовим покриттям.
- Утримування керма повинно відбуватися витягнутими руками, щоб не завдати шкоди поставі дитини.
- Чим менша вага веломашини, тим зручніше її переносити. З цієї точки зору оптимальним вибором є модифікації з алюмінієвою рамою, яка значно легша за сталеву.
- Економити на зручності та безпеці і купувати дитячий велосипед «на виріст» – марна справа, яка може завдати шкоди здоров’ю малюка. Адже нехтування рекомендаціями стосовно відповідності певної моделі зросту малюка обертається проблемами із формуванням скелету та постави. Краще визначатися з діапазоном параметрів регулювання керма та сідла.
Важливо! Придбання велосипеду з великими гумовими колесами – це купівля технічного засобу, що здатен рухатися з дуже високою швидкістю. Далеко не кожна дитина здатна повністю контролювати подібну машину та керувати нею.
Поради щодо захисту
Вміння падати треба набувати з самого дитинства. Навчайте цьому своєрідному мистецтву малюка та моделюйте разом з ним різноманітні ситуації. Власним прикладом показуйте, як найкраще згрупуватися під час падіння, щоб зменшити ризик отримання травм.
Дуже доречним буде придбання рукавичок, підібраного за розміром захисного шолому, наколінників та елементів захисту ліктів. Таким чином ви оберігаєте дочку або сина від серйозних пошкоджень та будете більш спокійними на велопрогулянці.
Дорослі нерідко нехтують ще одним критерієм – кататися на транспортному засобі буде дитина, а не тато, мама, дідусь або бабуся. Тому в вибір робиться за безпосередньої участі малюка. Всі поради, які наведені в цій статті, оцінюєте ви, а ось привабливість дизайну певної моделі та колір віддайте на розсуд дитини.