У країні спостерігається стійке зростання загального рівня цін на товари і послуги, тому українцям пора подбати про особисті фінанси. Надмірна економія і марнотратство мають однаковий негативний ефект для державної економіки. Треба вчитися правилам організації фінансів з урахуванням нових обставин.

Як здолати зайві витрати?

Є кілька способів заощадити і організувати сімейний бюджет, не зашкодивши економіці країни.

1. Зниження витрат на розваги.

Дозвілля — це важлива стаття витрат сімейного бюджету. Від розваг ні в якому разі не можна відмовлятися. В іншому випадку сімейне життя перестане радувати.

Провести час весело, незабутньо і вигідно можна, використовуючи акції та знижки. Користувачам інтернету доступний сервіс Codes, який пропонує безкоштовні купони і промокоди на захоплююче дозвілля. Промокоди здатні значно зменшити вартість вхідного квитка в кінотеатр або подарувати бонус в гральному закладі. Наприклад, фріспіни за реєстрацію дозволять грати в азартні ігри навіть з обмеженим бюджетом.

2. Планування бюджету.

Складаючи фінансовий план, необхідно враховувати інтереси всіх членів сім'ї. Перш за все, варто проаналізувати основні статті витрат і подумати, як їх можна оптимізувати. Щомісячне відкладання від 10 до 20% заробітної плати дозволить сформувати «резервний фонд».

Щомісячне планування витрат дозволить жити комфортним життям і не переживати про борги.

3. Уникати споживчих кредитів.

Ставки за кредитами стабільно зростають, а заробітна плата знецінюється в результаті інфляції. Якщо немає чіткого розуміння, де взяти в майбутньому кошти на погашення кредиту – рекомендується від нього утриматися.

Особливо ризиковано оформляти позики в мікрофінансових організаціях. Подібні компанії надають грошові кошти в борг під дуже високі відсотки.

4. Впевненість у стабільності доходу.

У країні спостерігається скорочення ринку товарів довгострокового споживання. Крім того, від фінансової кризи постраждали будівництво, туризм та інші сфери. Тим, хто працював у зазначених галузях, варто задуматися про зміну професії.

Безробітному складно вижити в поточних умовах. Треба вчитися чомусь новому і набувати затребувані професійні навички. Не варто чекати скорочення штату або закриття фірми. Рекомендується шукати нові можливості при появі перших насторожують ознак: відтоку клієнтів, скорочення графіка роботи і т. д.