Кількість шанувальників комп'ютерних ігор невпинно зростає. Люди відпочивають в альтернативній реальності, ховаються від проблем та добре проводять час. Від графіки, сюжету, зручності інтерфейсу та управління залежить успіх проекту, тому розробникам потрібно серйозно опрацьовувати всі деталі. Гейм-дизайнери відповідають за якість зображення та за реалізацію концепції загалом.
Записатися на курс Game Design можна на https://onlineitea.com.ua/course/game-design/!
Обов'язки розробників ігор
Проект починається з ідеї, яка перетворюється на концепцію. Геймдизайнер займається розробкою концепції з огляду на тенденції на ринку, переваги користувачів, терміни, бюджет, технічне завдання. Геймдизайнеру необхідно координувати процес розробки:
- сюжетів та сюжетних ліній;
- персонажів;
- карти ігрового світу;
- додаткових сценаріїв;
- способів досягнення мети;
- користувальницького інтерфейсу.
Для розробки дизайну гри потрібне професійне програмне забезпечення (ПЗ), в якому гейм-дизайнер працює зі сценарієм та героями, створює команди, події, об'єкти, з якими користувачеві треба буде взаємодіяти. Професія геймдизайнер включає створення і координацію більшості аспектів ігрового процесу.
Ведучий геймдизайнер (Lead Game Designer) – координатор, який відповідає за взаємозв'язок між іншими фахівцями. Гейм-дизайнер механіки розробляє правила геймплею та відповідає за баланс між продуктивністю та якістю графіки. Геймдизайн оточення займається створенням реалістичних сценаріїв та карт.
Тобто кожен геймдизайнер відповідає за свою частину, а провідний гейм-дизайнер координує їхню роботу. Він бачить загальну картину та розуміє, де і що потрібно виправити. Проект зазнає безліч змін, тому що всі коди потрібно перевірити та перекодувати за наявності багів.
Ставати гейм-дизайнером можна за бажання постійно розвиватися і дізнаватися щось нове, незалежно від того, вдалося зайняти бажану вакансію чи ні. У будь-якому випадку, ви завжди зможете спробувати себе як гейм-дизайнер в інді-проектах.
Де зазвичай працює геймдизайнер?
Професія геймдизайнер або ігровий дизайнер затребувана в геймдев компаніях, які займаються розробкою комп'ютерних відеоігор та мобільних ігрових додатків. До них відносяться Blizzard, Electronic Arts, Microsoft, Evoplay, Microgaming та інші. В основному це офісна робота; потрібно спілкуватися з колегами, але іноді гейм-дизайнери працюють віддалено. Потрібно працювати швидко та виконувати завдання відповідно до термінів.