Автор фото: Alex Woods Джерело: Unsplash
Успіх досягається лише завдяки хорошим звичкам. Ми схильні дотримуватися усталеного розпорядку, І це впливає на наші думки, дії та поведінку. Правильне виконання таких рутинних завдань може зробити нас успішними, щасливими та здоровими. Добрі звички роблять нас сильнішими, а погані – слабшими.
Звичкою може бути будь-що, від простої усмішки до пристосування до нового менталітету, або такі комплексні звички, як медитація, читання, або більш раннє пробудження. Але звичка виробляється не так швидко, як хотілося б.
Завжди є способи отримати підвищення на роботі, опанувати нову навичку, покращити власний фізичний або психічний стан, поліпшити фінансовий чи духовний стан для яснішого мислення.
Тому, якщо ви готові відмовитися від деяких звичок заради поліпшення власного життя, приготуйтеся попрацювати. Поміркуємо, що саме необхідно робити.
Спочатку підготуйтеся
Позбутися поганих звичок не просто. Колись кожному доведеться сказати: "З мене досить!". Це і є поштовхом до нових бажань. Саме так людина починає змінюватися.
Нові випробування потребують чималих зусиль. А якщо ці випробування передбачувані, конче необхідно до них готуватися. Саме тому, на початку цього тернистого шляху, радимо визначити власну мету або цілі – це запорука правильного шляху розвитку власної особистості.
У кожної людини власний шлях до самовдосконалення й розвитку, тому варто запитати себе: "Що у своєму житті я б хотів(ла) змінити/покращити і для чого?" Будь-які зміни – це надзвичайно важкий процес.
Наприклад, завзятому гравцю, що днями шукає найкращі бездепозитні бонуси, буде так само важко позбутися такої звички, як і людині, що хоче знизити рівень споживання алкоголю чи наркотиків. Це відбувається через те, що дуже важко відмовитися від того, що ви звикли робити впродовж тривалого часу.
Саме тому аналіз завдань щодо саморозвитку дозволить вам ліпше і ясніше визначити необхідні кроки. Пропонуємо декілька звичок, що допоможуть вам покращити власне життя за умови їхнього щоденного дотримування та пропрацьовування.
-
Складіть власний ранковий розпорядок
Саме те, чим ви займаєтеся одразу після прокидання визначає чи буде ранок вашим другом або ворогом. Не має різниці, хочете ви пробігтися, помедитувати або з'їсти ситний сніданок, головне кожного ранку робити те, що заряджає вас енергією.
Продуманий ранковий розпорядок допомагає вам розпочати день у гарному та результативному настрої. Замість того, аби наздоганяти втрачений час, краще продумати початок власного дня – це знизить рівень стресу і психічної втоми, а також покращить продуктивність.
Не знаєте, з чого почати? Можете ознайомитися з ранковими ритуалами успішних людей, або поцікавтеся ранковим розпорядком своїх друзів, аби зрозуміти, де вони беруть натхнення для нових ідей.
-
Дотримуйтеся принципу 80/20
Принцип (або закон) Парето, також відомий як правило 80/20, стверджує, що 20% будь-якої роботи дає 80% результату. Тому власну продуктивність можна суттєво покращити, якщо зосередити всю свою увагу та енергію на тих діях, що дають найбільше результатів.
Після цього можна переходити до наступного пункту власного плану.
Це правило лише підтверджує непрямий зв'язок між затратами та результатом.
Принцип Парето широко використовують у сфері управління часом, оскільки люди, здебільшого, схильні розкидати власний час по хвилинам замість того, аби концентруватися на виконанні найголовніших завдань.
-
Годуйте власний мозок
Читання книжок – це чудовий спосіб розширювати/поглиблювати знання та розвивати уяву. Уважне читання допомагає краще концентруватися та відволікає від повсякденних проблем, як і медитація. До того ж, читання ввечері покращує сон.
Нехудожня література найкраще розширює знання, провокує нові ідеї та дозволяє знайти джерело для натхнення. Крім того, такі книжки пропонують практичні поради, які допомагають вирішувати повсякденні питання в реальному житті.
-
Менше багатозадачності
Лише 2% населення нашої планети вдається успішно виконувати декілька задач одночасно. Часом багатозадачність стає в нагоді, але постійне життя в такому ритмі сильно обмежує нашу увагу та позначається на спроможності мозку фільтрувати зайву інформацію та спричинює плутанину в думках.
Ба більше, дослідники зі Стенфордського університету з'ясували, що інтенсивна багатозадачність знижує продуктивність та може позначатися на здатності контролювати розумові процеси. Саме тому варто концентруватися лише на одній дії. Кожного дня складайте перелік того, що вам потрібно зробити упродовж 1 дня, та починайте з найважливішого, пункт за пунктом.
-
Будьте вдячними
Подяка може змінити ваше оточення в довгостроковій перспективі, починаючи з покращення власного психічного здоров'я й аж до стосунків із людьми навколо.
Подяка дозволяє вам помічати маленькі життєві перемоги, наприклад, вчасне прибуття автобуса, незнайомця, що притримав для вас двері, чи тепле сонечко, що допомагає вам вранці прокинутися.
Такі дрібнички створюють мережу щастя, що з часом дає вам змогу помічати більше позитиву навкруги. Більше дякувати не важко, варто лише почати це робити. Що більше ви помічатимете те, за що дякуєте, то цікавішим і радіснішим буде ваше життя.
-
Фізичні вправи
Щоденні фізичні вправи розвивають творчість, покращують розумові здібності та фізичне самопочуття, заряджають вас енергією та розвивають витривалість.
Якщо цього замало, то знайте, що вправи також покращують настрій через вироблення ендорфінів – природних антидепресантів. Хіба такої мотивації замало для відвідування зали?
-
Налагоджування зв'язків через слухання
Коли необхідно будувати особисті чи професійні зв'язки, ефективне спілкування є запорукою успіху. Але без слухання спілкуватися неможливо, тому конче необхідно слухати людей.
Це не тільки дасть їм нагоду відчути особисту значущість, а й допоможе вам краще зрозуміти їхню думку та поглянути на щось під іншим кутом. Якщо ваш мозок зайнятий тим, що сьогодні буде на вечерю, тоді не намагайтеся керувати дискусією чи вдавати, що вам цікаво.
Просто уважно слухайте співрозмовника, адже ви дізнаєтеся про щось цікаве лише тоді, якщо будете уважно слухати.
-
Відволікайтеся від соціальних мереж
Сьогодні цифровізується майже кожна сфера життя. Люди мають облікові записи щонайменше в 5 соціальних мережах і витрачають на них щодня не менше 1 години 40 хвилин. Дослідження демонструють, що чим довше ви "сидите" в соціальній мережі, тим більший шанс депресії.
Відмова від соціальних мереж різко знижує рівень стресу та психологічного "безладу". Тому, аби відчувати себе щасливою людиною та реально проживати власне життя, рекомендуємо кожного дня відключати на декілька годин свій телефон та комп'ютер.
-
Перерва
Короткий проміжок часу бездіяльності, аби відпочити та трохи розслабитися, позитивно впливає на психіку, самооцінку та ставлення до життя взагалі. Візміть за правило робити щодня принаймні 1 раз те, що вам подобається: слухайте музику, розвивайте нову здібність, розслабляйтеся у ванні з піною, або готуйте смачнючу страву. Словом, те, що робить вас щасливішим!
-
Пам'ятайте про воду
60% від маси тіла дорослої людини та 90% нашої крові це вода. Вчені й досі сперечаються щодо добової норми споживання води. Для початку, можна прислухатися до порад випивати щонайменше 2 літра води на добу.
Вода має безпрецедентне значення для виживання людства: коли у вас немає спраги, ви сповнені енергією, ваша психіка стійкіша до життєвих випробувань, менше шансів виникнення головної болі, та й нирки вам будуть вдячні.
-
Складайте план на день
Ще однією важливою звичкою, що може змінити життя, є планування власного дня. Аби не потрапити в глухий кут і не відволікатися, необхідно чітко розуміти, що ви сьогодні маєте зробити.
До того ж, планування дня допоможе правильно розставити пріоритети, аби зробити найважливіші речі першими.
З чітким переліком/графіком буде легше контролювати власне життя та залишатися продуктивним. Але буває й так, що не все складається так, як планувалося, і це нормально. Головне – мати стратегію, але й не варто себе переоцінювати.
Наостанок
Для розвитку всіх цих звичок необхідно бути рішучим, надзвичайно терплячим та працьовитим. Неважливо скільки часу забере вироблення звички, головне бути послідовним і не здаватися. Нові звички можна опанувати лише через постійне повторювання.