На початку 2022 року інвестклімат в Україні був не дуже позитивним, бо ситуація, що склалася в країні, була напруженою. Для Заходу конфлікт, який відбувається вже тривалий час, є головним фактором, впливаючим на інвестиції. Саме нестабільність в Україні й заважає процвітанню будь-якого бізнесу. Англія, США та інші західні країни подавали інформацію про напружену атмосферу в Україні. Це означає, що про Україну з'являються негативні думки, а ризик підвищується. В такому разі, небагато інвесторів захоче співпрацювати з Україною. Хоча ще торік охочих було досить багато. Наразі кожен приватний інвестор просто боїться ризикувати.

Не дивлячись на напружену атмосферу в країні та нерішучість інвесторів, Никита Ізмайлов, який є головним інвестором sportbank, та заснувавши перший у нашій країні профільний інвестиційний фінтех фонду N1, шукає рішення та намагається хоч якось покращити ситуацію. N1 працює над кількома угодами про те, щоб капітал входив у наші українські компанії, а також залучалися боргові зобов'язання. Багато місцевих компаній мають вклади тільки місцевих інвесторів, але в країні катастрофічно не вистачає нових ресурсів.

Sportbank та фонд N1

Никита вчився в Українській академії банківської справи, бо йому подобалася робота з цифрами та грошима. Потім він працював як фінансист, економіст та бухгалтер. Він починав свій професійний шлях з дрібних підприємницьких проєктів саме у якості фінансиста. Був період роботи у Паріматч. А вже після цього з’явився sportbank, який був запущений Никитою разом із напарником. 

Для проєктів потрібна системність, це перш за все, а для засновників - самоідентифікація. Саме тому і з’явився N1, який на початку був керуючою компанією для декількох проєктів, та був у якості головного менеджера. Саме тоді управляюча компанія стала ресурсним фондом, який готов вносити інвестиції. N1 це не тільки інвестор. Фонд управляє та надає цінності для тих компаній, які були взяті на борд. Тобто N1 займається інвестиціями паралельно з управлінням.

N1 постійно шукає проєктів для співпраці та планує розширюватися. За минулий рік було переглянуто десь 70 стартапів, з них лише 2 було профінансовано. Системний перегляд стартапів розпочався у минулому році. Пошук і спілкування не припиняються. Багато людей пропонує гарні ідеї, але вони не мають VMP. Тому такі проекті не фінансуються. Але якщо проєкт сподобався, він опрацьовується, потім ухвалюється рішення про інвестиції.