Сьогодні швидкий запуск нових проєктів або робота з наявними можливі завдяки хмарним сервісам. Оптимізація корпоративних процесів, легке масштабування та просте управління фінансами — це переваги Microsoft Azure. В Україні доступ до платформ Azure можливий завдяки стратегічному партнеру Microsoft — національному оператору Київстар.
Переваги хмар: що отримує бізнес
Використання хмарних технологій надає бізнесу можливості швидко масштабуватися, економити та перерозподіляти свої ресурси. Оплата послуг здійснюється за моделлю «оплата за використання», тобто вартість для кожної компанії є пропорційною обсягу споживання послуги, а також можливе збільшення чи зменшення споживацьких ресурсів. Тут можна запускати комплексні ІТ-рішення різних рівнів складності, швидко організовувати віддалену роботу у захищеному середовищі тощо.
Перехід до хмарних технологій можливий за декількома сценаріями:
-
Зберігання у хмарі лише резервних копій важливих документів.
-
Створення резервної ІТ-інфраструктури для швидкого відновлення роботи в разі пошкодження основної системи.
-
Гібридна ІТ-структура з великим тимчасовим навантаженням.
-
Додаткова віртуальна інфраструктура, яка використовується для розширення окремих продуктів.
-
Повноцінна міграція у хмари всіх бізнес-процесів.
Перенесення бізнесу у хмару має відбуватися поступово. Починати варто з простих елементів інфраструктури. Так можна виявляти помилки у роботі віртуальної системи.
Моделі надання хмарних сервісів
Загалом виділяють три моделі хмарних технологій та принципів їх використання:
-
IaaS — «інфраструктура як послуга» — хмарні ресурси надає постачальник, а ПЗ розробляється окремо для цього, через це ІТ-простір може швидко масштабуватися відповідно до потреб компанії;
-
PaaS — «платформа як послуга» — надається доступ до ОС, інструментів розробки та тестування, систем управління даними, використовують цю модель розробники з досвідом роботи у хмарах;
-
SaaS — «програмне забезпечення як послуга» — найпоширеніший варіант, не потребує специфічних знань, вирішує прикладні завдання бізнесу (під'єднання до CRM, розробка сайтів за шаблонами тощо).
Кожна компанія може обирати зручну для неї модель використання хмар, виходячи з досвіду, потреб бізнесу, фінансових можливостей тощо.