Дерев'яні сходи в приватному будинку: 5 сучасних ідей

Багато заміських будинків і котеджів мають два або більше поверхи. Для вільного переміщення по такому житла потрібно зводити сходи. Є різні варіанти даних конструкцій, але найбільш привабливими та екологічними вважаються дерев'яні міжповерхові споруди. Як правило, для їхнього виготовлення та збору використовуються бруси та дошки таких порід:

  • ясеню;
  • горіху;
  • буку;
  • дубу;
  • венге.

Замовити пиломатеріали для виробництва сходів в Україні можна в компанії «УкрЕкоЛіс». На сайті https://ukrekoles.com.ua/production/derevjannaja-lestnica-komplektujuwie/ можна вивчити асортимент пропонованих комплектувальних, які дозволять зібрати маршові, гвинтові конструкції або міжповерхові споруди на бильцях різного дизайну.

Кращі ідеї дерев'яних сходів

Для кожного інтер'єрного стилю існують особливі ідеї облаштування дерев'яних сходів. Розглянемо особливості кожного варіанту.

Конструкції сучасних стилів

Такі інтер'єри характеризуються лаконічністю та стриманістю, використанням практичних, натуральних матеріалів. Також риси сучасних стилів — чисті геометричні форми, лінії, рівні поверхні. Обраний вид сходів залежить від особливостей простору, особистих уподобань сім'ї.

Сходові марші класичного стилю

Дерев'яні сходи в приватному будинку: 5 сучасних ідей

Дерево — ідеальний та найбільш поширений матеріал для класики. У таких будинках варто робити масивні сходи з великими ступенями. Перевага віддається маршовим конструкціям з косоурами або шнурами та закритими підступенями, з декількома прольотами та огорожею у вигляді міцних билець. Елементи споруд часто мають характерне різьблення.

Конструкції в стилі лофт

Суворі дерев'яні сходи з простим, нехитрим та навіть грубим дизайном гармонійно підходять під інтер'єри в стилістиці лофт, підкреслюючи індустріальні риси його характеру. Конструкція прольотів повинна бути максимально простою, забезпечувати комфорт та безпеку пересування.

Міжповерхові споруди для мінімалістичних інтер'єрів

У таких будинках сходи також повинні бути гранично простими, без химерних елементів, щоб залучати мінімум уваги. Важливо, щоб конструкція вписувалася в загальний дизайн кімнати, утворювала з ним єдиний функціональний простір. Сходинки, бильця та інші поверхні повинні мати гладку, матову фактуру, лінії повинні бути плавними, а колірна гамма – природною, «не кричущою». Відмінним рішенням стануть споруди зі ступенями на бильцях.

Конструкції для будинків арт-деко

Цей стиль інтер'єрів є витонченим та багатоликим, усі деталі прагнуть підкреслити «статусність» житла. Основа сходів повинна бути майже «повітряною», бильця можуть виконуватися зі складними переплетеними візерунками, які натхненні флористичними мотивами. У таких будинках маршові сходи часто мають монументальний зовнішній вигляд, тому більш відповідним варіантом стануть гвинтові конструкції спіралевидної форми.