Сівалки зернових – це сільськогосподарські знаряддя, без яких не може існувати господарство, орієнтоване на рослинництво. Їх завдання – ефективний посів насіння в ґрунт. Сівалки, пропоновані на сайті https://elvorti.com/ використовуються не тільки для посіву зернових, а й трав, ріпаку, кукурудзи, соняшнику, буряка і навіть часнику. Ці інструменти доставляють заздалегідь визначену кількість насіння на певну оброблювану ділянку і розподіляють їх рівномірно.

Пропозиція сільськогосподарських сівалок включає багато вітчизняних та зарубіжних виробників і кілька типів цих машин, розділених за типом висівного насіння, станом ґрунту та розміром посівної площі. Перед покупкою такого типу техніки варто ознайомитися з пропозицією виробників сівалок і вибрати найбільш підходящий тип машини, виходячи з аналізу потреб власного господарства.

Сівалки рядкові

Найчастіше використовуються в малих та середніх фермерських господарствах. Робоча ширина цих машин становить від 2,5 до 4,0 метрів. Їх використовують для рівномірного висіву насіння зернових, зернобобових та ріпаку. Потреба в потужності трактора для цього типу сівалки така:

  • 2,5 м – 48-55 км,
  • 2,7 м – 48-55 км,
  • 3,0 м – 55-82 км,
  • 4,0 м - 82 км і більше.

Розрізняють дискові та стрічкові сівалки. З іншого боку, використання дискових сіялок дозволяє працювати навіть в умовах мульчування. Регулювання тиску сошників дозволяє сіяти насіння на оптимальну глибину.

Дискові сівалки характеризуються високою універсальністю та високою якістю роботи на важких і компактних ґрунтах. Рекомендуються для полів з великою кількістю пожнивних решток або бур’янів, оскільки обертові диски рідко забиваються, можна працювати навіть в умовах мульчування. Однак слід звернути увагу на заглиблення дисків у ґрунт. Диски повинні бути належним чином зважені, щоб добре впливати на важкі ґрунти. Якщо глибина занадто велика, слід використовувати заземлювальні колеса, які зазвичай виконують ще й функцію пресування.

Стрічкові сівалки

Вони використовуються для максимального спрощення процесу виробництва рослин, забезпечуючи можливість обробітку ґрунту, внесення добрив і посіву за один прохід. Передні 2 ряди займають робочі диски, які готують ґрунт, а потім відбувається посів. Тиск висівних секцій до 120 кг/секцію. На задній частині секції є місильна балка, яка закриває борозну і притискає її з відповідною силою.