Імплантати є найсучаснішим методом відновлення втрачених зубів, що дозволяють замінити природний корінь і досягти такого ж ефекту, як і натуральний зуб за зовнішнім виглядом, функціональністю та комфортом. Імплантація зубів - це альтернатива традиційним мостоподібним протезам, які потребують сточування власних зубів, і знімним протезам, які навіть якісні та ретельно виготовлені, не є зручним рішенням для пацієнта.

Імплантат являє собою гвинт, виготовлений із найчистішого титанового сплаву, за формою, схожою на форму кореня, що безпосередньо контактує з кісткою. Імплантолог розміщує його на місці втраченого зуба. Унікальні властивості титану, який при введенні в організм і при безпосередньому контакті з його тканинами не розглядається як чужорідне тіло і відторгається, а росте разом з тканинами в процесі, який називається остеоінтеграцією. Імплантати, виготовлені з нього, додатково стимулюють ріст кісток, запобігаючи зміщенню зубів і подальшу втрату кісткової тканини, що може призвести до втрати більшої кількості зубів. Довжина імплантатів коливається від 6 до 19 мм, а діаметр від 2 до навіть 8 мм.

Перш ніж прийняти рішення про проведення процедури, лікар повинен провести детальну бесіду щодо загального стану здоров’я пацієнта та огляду порожнину рота, приділяючи особливу увагу стану зубів, ясен та кількості кісткової тканини в місцях запланованого імплантату. Необхідно провести доімплантологічну рентгенологічну діагностику. Вона складається з панорамних знімків та комп’ютерної томографії.

Імплантологічне лікування складається з двох частин - хірургічного та протезного

1. Імплантація проводиться під місцевою анестезією, що робить її безболісною і зазвичай менш інвазивною, ніж видалення зуба.

2. Рана зашивається, і на наступних етапах жоден з компонентів імплантату не видно в ротовій порожнині.

3. Потім починається процес остеоінтеграції, який, залежно від якості та розташування кістки, триває від 2 до 6 місяців.

4. Імплантат можна встановлювати відразу після видалення зуба або через інший проміжок часу, від 8 тижнів до багатьох років. Цей етап не вимагає, щоб пацієнт функціонував з неповним відсутнім зубом. У період загоєння пацієнту встановлюють тимчасовий протез.

5. Наступним кроком є ​​виготовлення остаточної протезної реставрації. Можливе виготовлення як одиночних коронок, мостів, так і протезів, використання яких завдяки кріпленню на імплантатах стає надзвичайно комфортним.