Приватні школи є кращим вибором, у такій початковій чи середній школі ваша дитина почуватиметься краще, що дасть їй кращий старт в майбутньому.
Вибираючи найкращу школу для вашої дитини, ви повинні уважно розглянути різні типи закладів. Нині в системі освіти країни діють початкові та середні школи - вони є державними або приватними установами.
Що таке приватні школи?
Приватними школами керують приватні або соціальні організації (найчастіше компанія або фізична особа), і за навчання в них потрібно сплачувати. Приватна школа КМДШ - це установа, засновником якої може бути, наприклад, фонд чи асоціація, яка орієнтується не на прибуток, а на розвиток учня.
Як приватні, так і державні школи – це заклади, які не зобов’язані приймати всіх учнів. Влада школи самостійно створює правила прийому. Директори приватних шкіл також можуть вилучати дітей зі списку учнів у певних ситуаціях, які передбачені статутами закладів – наприклад, коли батьки не платять за навчання своїх дітей.
Що таке державна школа?
Державні школи – це заклади, якими можуть керувати різні організації – зазвичай це місцева влада. Навчання в державних школах - на відміну від приватних - безкоштовне. Відповідно до української системи освіти, це загальнодоступні заклади, які приймають усіх студентів із свого регіону.
Якщо дитина охоплена обов’язковим навчанням, не відповідає правилам, що діють у державній школі, вона не може бути викреслена зі списку учнів – директор закладу може подати заяву до шкільної ради про переведення дитини. Тоді педагогічна рада може ухвалити рішення, яким дозволить виключити дитину зі списку учнів.
Яка різниця між приватними та державними школами?
Існує багато відмінностей між недержавними (приватними школами) та державними установами. Деякі з них стосуються загальних принципів їх функціонування. Як згадувалося раніше, ними керують різні організації. Директори приватних і громадських закладів можуть створювати власні правила прийому, крім того, на відміну від органів державної влади, вони не зобов’язані приймати всіх учнів.
Важливою відмінністю державних і приватних шкіл є також розміри класів – в останньому типі закладів вони більш інтимні, що впливає на загальну атмосферу та ефективність навчання. Вчителі можуть приділяти більше уваги окремим учням, завдяки чому вони можуть дізнатися про їхні інтереси та схильності. Це, у свою чергу, дозволяє їм проводити додаткові та обов’язкові заняття з урахуванням їхніх потреб.