Тепловий насос – це сучасна та вигідна заміна газовим та електричним системам опалення. Цей механізм набирає все більшу популярність. Перед тим, як вибирати прилад, слід дізнатись що таке тепловий насос, його функції, ціну.

Що таке тепловий насос

Тепловий насос – це механізм, який переносить тепло з джерел низько потенційної енергії до теплоносіїв, які мають підвищену температуру. Він отримує енергію з екологічних та безкоштовних ресурсів навколишнього середовища – землі, води( також ґрунтові води), повітря. Основним є таке правило – чим вище температура джерела тепла, тим більшою буде продуктивність пристрою та меншими енерговитрати на роботу насосу.

Принцип дії теплового насоса такий: з навколишнього середовища, за допомогою теплоносія, відбирається тепло, яке має невелику температуру. Згодом рідина потрапляє до компресора, який її стискає, завдяки цьому зростає температура рідини. Після теплоносій перетікає до теплообмінника, де остигає, віддаючи своє тепло внутрішньому контуру. Згодом холодний теплоносій повертається до випарника, та цикл відбувається заново.

Функції теплового насоса та область його застосування

Функції механізму:

  1. Може слугувати як основною, так і додатковою системою обігріву будинку. Його ефективність дуже висока. Використовуючи 1 кВт енергії для роботи, він надає 4-5 кВт тепла.
  2. Працює в жарку пору року як мульти-спліт система кондиціонування. Окрім охолодження, будинку необхідне і провітрювання. В домі, для опалення якого використовується тепловий насос, можлива організація приточно-витяжної вентиляції з функцією рекуперації тепла з витяжного повітря. Тобто система буде забезпечувати потік переробленого повітря з кімнати і забирати його тепло, пропускаючи повітря через теплообмінник зовнішнього контуру. Тепло витяжного повітря буде повертатися назад в тепловий насос, знижуючи втрати тепла з будинку. Це тепло буде використовуватись для нагріву води або інших завдань. В даному випадку вентиляція стає додатковим фактором економії споживання електроенергії за рахунок рекуперації тепла.
  3. Нагрівання температури води як в будинку, так і басейнів (закритих чи відкритих). Принцип дії насоса для обігріву води такий же, як і для опалення будинку. Та дозволяє значно економити спожиту електроенергію.

Пристрої використовуються не тільки в будинках, а також в теплицях, промисловості, будівництві, для підігріву води в басейнах. Купити тепловий насос можна як на стадії ремонту будівлі, так і для покращення вже працюючої системи опалення.

Ціна на теплові насоси

Ціна теплового насоса https://rivne-cond.rv.ua/uk/products/teplovi-nasosi складається з вартості пристрою та робіт по встановленню. В кожному випадку конкретний тип обладнання підбирається окремо. Наприклад, ціна на геотермальний тепловий насос значно вище, ніж на повітряний.

Тепловий насос – це вико технологічне обладнання з інтелектуальним управлінням. Це пояснює чому обладнання має достатньо високу ціну. Насос може бути як многоблочним, або представлений спліт-системою (зовнішнім і внутрішнім блоком). Також для запуску системи, необхідно її обладнати: баком накопичувачем або бойлером непрямого нагріву; датчиками; термостатами; модулями кондиціонування. В будинку має бути налагоджена мережа подачі тепла – тепла підлога, батареї чи фанкойли.

Здається ніби затрати дуже великі, але вони швидко окупляться за рахунок економічного споживання електроенергії, відсутності необхідності облаштування пожежонебезпечних димоходів, узгодження документів з газовими службами.