SEO-просування — це комплексна робота з покращення сайту для підвищення його позицій у пошуковій видачі. Правильно оптимізований сайт з унікальним та корисним контентом легко виходить в ТОП.
Однак робота над SEO комерційного сайту вимагає кропіткої праці відразу за кількома напрямками:
-
підвищення юзабіліті веб-ресурсу;
-
наповнення контенту ключовими словами;
-
оптимізація зображень;
-
приріст зовнішньої маси посилань;
-
робота з відгуками.
Доведеться створювати власний відділ SEO, або наймати агентство з інтернет-маркетингу. Але незалежно від обраної стратегії перший помітний результат з’явиться не раніше, ніж через 3-6 місяців.
Виникає питання: чи варто вкладати кошти, зусилля та час у SEO-просування? Розглянемо компанії різних масштабів і визначимося, для кого пошукова оптимізація є актуальною, а кому доцільніше йти іншими шляхами просування.
Гіганти ринку
Великі корпорації чудово почуваються на ринку завдяки репутації та широкій впізнаваності, і SEO-оптимізація для них не має вирішального значення: для залучення нових клієнтів вони мають змогу вкладати значні бюджети в рекламу. Однак оптимізація допомагає таким компаніям конкурувати одна з одною.
Середній бізнес
Для середнього бізнесу SEO-просування має вирішальне значення. Конкурувати з гігантами їм важко, проте все ж можливо: набуває актуальності оптимізація за локальними та нішевими ключовими запитами.
Чудовий приклад - інтернет-магазин риболовних снастей Fishmaster. За ключовим запитом “купити спінінг” компанія обійшла в пошуковій видачі значно більший за масштабами бізнес Flagman:
Успіх Fishmaster обумовлений комплексом SEO-заходів, що дозволили йому конкурувати з гігантами ринку.
В компаніях такого рівня рідко бувають власні підрозділи з оптимізації. Прийнявши рішення про необхідність SEO, вони звертаються до агентств з інтернет-маркетингу. Профільні спеціалісти пропонують комплексні роботи і підтримку: наприклад, https://web-promo.ua/ua/, крім стандартних процессів оптимізації сайту на основі SEO-аудиту, ще й виводять з-під санкцій пошукових систем.
Малий бізнес
Для невеликих локальних підприємств все не так однозначно. Чи є сенс просувати в мережі саморобний сайт одиничної кав’ярні в спальному районі? Навряд. У безлічі компаній подібного масштабу може навіть сайту не бути — тільки бізнес-сторінка в соціальних мережах.
Масштаби малого бізнесу передбачають відповідний дохід, що нівелює ефект від просування. Розвивати SEO, як маркетингову стратегію, довго і нерентабельно. Вигідніше вкластися в СММ, самостійну контекстну рекламу, або в офлайн-маркетинг.
Кому ще не актуальне SEO-просування?
Насправді базова пошукова оптимізація допоможе будь-якому сайту краще ранжуватися. Проте активне просування підійде не для всіх. Ось приклади компаній, для яких SEO буде не надто ефективним:
-
Вузькопрофільні компанії зі специфічною, надвузькою цільовою аудиторією та без конкурентів на ринку.
-
Тимчасовий бізнес.
-
Незаконна підприємницька діяльність.
Для таких видів підприємницької діяльності більш актуально використовувати таргетовану рекламу (окрім незаконних компаній — їх об'яви потраплятимуть в бан).