Пожежна декларація або як вона правильно називається - ДЕКЛАРАЦІЯ ВІДПОВІДНОСТІ МАТЕРІАЛЬНО-ТЕХНІЧНОЇ БАЗИ ВИМОГАМ ПОЖЕЖНОЇ БЕЗПЕКИ являє собою більш сучасний замінник колишнього дозволу від органів пожежного нагляду. Даний документ дає право підприємствам, установам та організаціям усіх форм власності та підпорядкування законно здійснювати свою господарчу діяльність, відповідно до пожежних безпекових норм та чинного законодавства.

Давайте розберемося, що являє собою ДЕКЛАРАЦІЯ ПОЖЕЖНОЇ БЕЗПЕКИ та кому обов’язково необхідно її оформлювати. Дана декларація - це документ встановленої форми, що розробляється керівником або представником суб’єкта господарювання на об’єкт де здійснюється господарча діяльність.

Законом передбачено, що дана декларація може бути оформлена, як на весь об’єкт вцілому, так і на якусь його окрему частину або структурну одиницю, накшталт будівлі, приміщення, цеху, дільниці, тощо.

При оформленні даного документу необхідно вказати основні дані щодо об’єкта декларування, які його характеризують та можуть вплинути на його безпекові показники. При оформленні даного так би мовити «Пожежного дозволу» Важливо правильно визначити ступінь небезпеки об’єкту та відповідно зазначити відповідні довідкові дані. На сьогоднішній день передбачено поділ усіх об’єктів на три ступеня ризику: високого, середнього або незначного.

Визначення до якого з вищезазначених ступенів належить підприємство залежить від сумарної кількості балів, нарахованих за відповідними критеріями визначеними Постановою кабінету міністрів України № 715.

Для розуміння, бальна система побудована наступним чином:

  • 41 бал та більше – Високий ступінь;
  • 21-40 балів – Середній ступінь;
  • До 20 балів - Незначний ступінь.

В залежності від кількості балів та відповідно ступеня небезпеки встановлено періодичність здійснення заходів контролю з пожежної безпеки.

Періодичність здійснення планових перевірок органами пожежного нагляду відповідно до ступеня ризику:

  • Високий ступінь перевіряється 1 раз на 2роки!
  • Середній ступінь перевіряється 1 раз на 3 роки!
  • Незначний ступінь перевіряється 1 раз 5 років!

Варто дуже відповідально ставитися до оформлення даної пожежної декларації, адже передбачена відповідальність за вказання в ній недостовірних даних.

Слід зазначити, що самостійне оформлення даного документу для непідготовленої в пожежному напрямку особи перетворюється на такий собі юридичний квест, що вимагає від оформлювача знання специфічних нормативних актів, чималу часу та нервів. Оптимізму також не добавляє досить суворе покарання за умисні чи ненавмисні помилки допущені при оформленні даної декларації МТБ.

Що ж робити? Вивід напрошується сам-собою - вузьконаправлені специфічні послуги повинні виконувати кваліфіковані в даному питанні спеціалісти, бажано з відповідним позитивним досвідом. Економія на таких речах як правило обходиться значно дорожче! Тож якщо ви не являєтесь досвідченим спеціалістом в області пожежної та техногенної безпеки - довірте оформлення ДЕКЛАРАЦІЇ ВІДПОВІДНОСТІ МАТЕРІАЛЬНО-ТЕХНІЧНОЇ БАЗИ ВИМОГАМ ПОЖЕЖНОЇ БЕЗПЕКИ професіоналам!