Фрикційна муфта вважається одним із найбільш важливих складових авто. За допомогою цього елементу крутний момент передається від двигуна до трансмісії. Експлуатація несправного фрикціону може призвести до серйозних поломок цих вузлів, виникнення на дорогах аварійно небезпечних ситуацій.
Фрикційні муфти складаються з трьох основних складових: привідного (плоского) та притискного дисків, витискного підшипника. Частіше за все фрикціони потребують дискових елементів. Купувати диск зчеплення для заміни зношеного досвідчені автомобілісти Слов'янська рекомендують на спеціалізованих онлайн-платформах, таких як AutoBaza. Менеджери подібних магазинів добре орієнтуються в автомобілях, тому здатні допомогти корисною порадою при виборі запчастин.
Найпопулярніші марки дискових елементів фрикціонів
Автомобілісти Слов'янська частіше за все вибирають диски зчеплення таких виробників:
- SACHS — деталі виготовляються з міцних та зносостійких матеріалів, тому здатні витримувати значні навантаження;
- Valeo — елементи виділяються надійністю, довговічністю;
- Luk — запчастини мають значний запас зносостійкості;
- Aisin — виробник виділяється постійним використанням інноваційних матеріалів, технологій.
Якщо необхідно придбати диск з оптимальним співвідношенням ціни та якості, слід звернути увагу на деталі марки Febi. Дискові елементи всіх вказаних брендів можна знайти в каталозі сайту avtozvuk.ua.
Особливості заміни дискових складових зчеплень
Заміну таких деталей рекомендується проводити через кожні 80-100 тис. км пробігу. При експлуатації авто в умовах екстремальних навантажень встановлення нової запчастини може знадобитися після 20 тисяч подоланих кілометрів.
Досвідчені водії Слов'янська радять міняти одразу весь комплект фрикційної муфти. Це обумовлено приблизно однаковим експлуатаційним періодом елементів обойми, а також значною вартістю розбирання зчеплення. Заміну краще виконувати на професійних СТО.
Серед основних ознак несправності фрикціонів виділяють провалювання чи надто значну тугість натиску педалі зчеплення. Також можуть спостерігатися проблеми з увімкненням передач. Іноді при поломці фрикціонів авто не реагує на натиск важеля газу, при цьому підвищується інтенсивність холостих обертів.