Професія QA-інженера різнопланова і відповідальна. Від фахівця з тестування залежить підсумкова якість продукту, яким буде користуватися клієнт.
Тестувальник повинен не ламати продукт, а вибудовує правильний процес його створення. До завдань QA-фахівця входить спілкування з користувачами і розробниками, аналіз якості, вибір інструментів, запобігання появи помилок і постійне вдосконалення процесу.
Записатися на поглиблений курс QA ви можете, пройшовши за посиланням https://lviv.itea.ua/courses-itea/quality-assurance/qa-advanced/!
Тестування - це не рутинне прокліківаніе сайту, це цікавий багатогранний процес, де часом доводиться поборотися за якість. Робота тестувальника вимагає добре розвинених навичок комунікації і загального розуміння процесу розробки продукту. QA-engineer використовує різні програми і технології і знає як мінімум одну мова програмування.
Хто такий тестувальник і як їм стати з нуля?
Розбираємося, кому підходить професія і що потрібно вміти QA-фахівцю.
Тестировщики, або QA-інженери, - це люди, які перевіряють, як працює програма або додаток. Вони шукають помилки, дивляться, щоб програма робила саме те, що задумано, захищають продукт від хакерів, перевіряють, як додаток працює на різних пристроях і в різних операційних системах.
Тим, хто не працював тестувальником, здається, що це дуже просто: понатискавши все кнопки підряд, знайшов помилку, сказав розробнику, і все. Насправді тестувальник - це складна і творча професія на стику таких спеціальностей як:
- IT,
- UX-дизайн,
- менеджмент.
Що робить тестувальник?
Чесно кажучи, тестувальникам дійсно доводиться тикати на все кнопочки і посилання, заповнювати всі форми і намагатися знайти всі можливі помилки, які можуть прийти в голову користувачеві. Без цього не обійтися.
Але не думайте, що тестувальники лише хаотично б'ють по клавішах в надії знайти баг, - це непродуктивно. У них є власні методи для визначення слабких місць програми і швидкого пошуку помилок.
QA-інженери придумують інструкції для тестування - тест-кейси. На елементарному рівні це виглядає так: аналітики пишуть вимоги - які дані повинні бути на вході, як вони обробляються, що повинно вийти в результаті; тестувальники пишуть покрокові інструкції для перевірки програми на відповідність цим вимогам.
Тестувальники трудяться в командах, які займаються розробкою програмного забезпечення. Це скоріше середні і великі компанії, які роблять власний продукт або працюють за моделлю аутсорсингу.