Ще кілька років тому роботи-пилососи сприймались як витівка та дорога штучка для заможних. Зараз вже досить зрозуміло: цей розумний пристрій – корисна річ та неабияка допомога у підтриманні чистоти житла. Якщо ви також вирішили жити у ритмі «смарт», потрібно визначитись, як правильно обрати робот-пилосос для квартири.
Основний функціонал
Перед тим як заглянути до рейтингу «топ-5 роботів-пилососів», варто ознайомитись з функціоналом пристрою. Тим паче, він у роботів неабиякий.
Режими прибирання
Ефективне прибирання – це декілька режимів. Вони можуть бути наступними:
- Автоматичний. На цьому режимі робот переміщується по прямій, оминаючи перешкоди.
- Зигзаг. Режим потрібен у великих приміщеннях з мінімумом меблів: прибирання у такому разі більш швидке, та не менш якісне у порівнянні зі звичайним режимом.
- Кутове прибирання – для якісного очищення важкодоступних місць.
- Точкове прибирання. Це ретельне очищення найбільш забруднених поверхонь.
Також є пристрої, що розраховані на вологе прибирання – вони здійснюють суху обробку та вологе протирання підлоги. В таких моделях передбачений як контейнер для пилу, так і контейнер з чистою водою для розбризкування.
Ще є миючі моделі – в них немає контейнеру для пилу, але встановлені дві ємності – одна з чистою водою, друга – вже з брудною. Якщо ваші підлоги устелені паркетом або ламінатом – беріть миючий, а якщо переважає килимове покриття, найбільш раціональний вибір – пилосос з функцією вологого прибирання.
Габарити та потужність
Найбільш важливий параметр роботу-пилососу – це висота, щоб пристрій спокійно міг заїжджати під меблі. Останні моделі мають висоту 8,5-10 см, та є зовсім «слім» – 8 см і навіть менше.
Діаметр – неоднозначний критерій вибору. З одного боку – компактний пристрій легше маневрує житлом, з іншого – більший пристрій буде потужнішим, з ємним акумулятором та великим контейнером для пилу. Вибір діаметру залежить від ваших потреб та площі квартири – у середньому ширина роботів-пилососів у рамках 30-35 см.
Що стосується потужності всмоктування, то для повсякденного прибирання вистачить 1000 Ра. А от флагманські моделі можуть мати показник і в 4000 Ра – такі пристрої актуальні, якщо в квартирі є хатні тварини, які часто линяють.
Об’єм пилозбірника
Об’єм контейнеру під пил обирають виключно виходячи з площі квартири. Для малогабаритного помешкання достатньо 250 мл, а для великої квартири обирайте 500 мл. До речі, чим більше резервуар, тим рідше він потребує очистки.
Фільтрація повітря
Так, крім прибирання, сучасні роботизовані пилососи вміють фільтрувати повітря, забираючи з нього найменший пил, діаметром до 0,1 мкм, а з ним – шкідливі мікроорганізми та алергени. Це реалізується за рахунок фільтрів тонкої очистки, які бувають двох типів:
-
Електростатичні з ефективністю у 95%.
-
HEPA-фільтри з ефективністю у 99%. Мінус цього типу у тому, що ці фільтри неможна чистити – потрібна лише заміна.
Подолання висоти та бампер
Для квартири як правило, вистачить здатності долати бар’єри, висотою у 15 мм. Ще краще, якщо у моделі передбачений еластичний гумовий бампер по всій окружності.
Інші функції
Наступний функціонал відносять до додаткового:
- Вбудована камера. Для побудування траєкторії руху та/чи передавання зображення на смартфон.
- Датчики руху. Це можуть бути датчики забруднення, інфрачервоний і ультразвуковий сенсор або лазерний датчик. Усі вони потрібні для більш якісного прибирання та захисту прибору.
- Таймер. З ним можна планувати прибирання.
Останній, але важливий критерій – зовнішній вигляд. Важливо вписати пристрій у сучасний дизайн квартири, але пам’ятайте, що технічні характеристики – на першому місці.