Нові технології все сміливіше проникають у сільське господарство. Їх буде все більше й більше, і вони будуть здійснювати ще більший вплив на виробництво. Штучний інтелект у сільському господарстві може вплинути на якість і масштаб виробництва. Чи будуть інтелектуальні машини витісняти традиційних працівників?

Розвиток штучного інтелекту в сільському господарстві

За загальним визнанням, фермер буде і далі відігравати центральну роль на всіх етапах тваринництва та рослинництва, але він буде мати інформацію та технології в безпрецедентних масштабах. Уже зараз ми можемо використовувати безпілотники для оцінювання обсягу виробництва, його якості або масштабу втрат, спричинених посухою. Відбувається автоматизація збору врожаю за допомогою https://zemlerobstvo.trimble.com/rishennya/zbir-vrozhayu/. Є також машини для точного рільництва, роботи для збирання спаржі, полуниці, яблук, для прополювання, що відрізняють бур’яни від сільськогосподарських культур. І це тільки початок.

автоматизація збору врожаю

Широке впровадження інноваційних технологій у сільському господарстві також є одним з елементів розвитку. Це один зі способів введення стійкого сільськогосподарського виробництва. Завдяки технологічним досягненням для фермера буде широко доступна інформація та дані про ґрунт, температуру, вологість, сільськогосподарське обладнання, тваринництво, добрива та культури. І це дасть фермерам та їхнім кооперативам можливість обмежити використання засобів захисту рослин, добрив, антибіотиків, а також природних ресурсів. Інновації також позитивно впливають на зростання продуктивності виробництва.

Штучний інтелект у сільському господарстві — безліч питань

Плани досить амбітні, однак із ними виникла одна фундаментальна проблема, тобто брак підготовки оцінювання впливу стратегії «від поля до столу» і стратегії «біорізноманіття» на сільське господарство. Весь цей час немає перевіреного і, власне, ніякого аналізу того, які конкретно наслідки принесе новий лад на рівні країни або на рівні господарства.

автоматизація збору врожаю

Питань, які породжує штучний інтелект у сільському господарстві, який у планах Єврокомісії з протидії падінню виробництва та зниженню витрат на людську працю, дуже багато. По-перше, скільки коштуватимуть такі машини та технології? Чи не трапиться так, що такі інвестиції зможуть дозволити собі лише великі холдинги? Чи вдасться інноваціям зупинити падіння виробництва? Якщо так, то за якими напрямками виробництва?

Інновації необхідні для того, щоби сільське господарство стало екологічнішим і стійкішим. Однак є безліч чинників, що перешкоджають їхньому розвитку, одна з яких — висока вартість.