У деяких регіонах можна отримати земельну ділянку майже безкоштовно. Наприклад, існують програми з надання землі під будівництво та сільське господарство. Безкоштовно отримати земельну ділянку можна за регіональними програмами розвитку, або якщо людина має пільги. Є способи отримати землю не зовсім безкоштовно, але за ціною нижче ринкової, наприклад, на аукціоні. Сьогодні на цьому сайті ви дізнаєтеся про ці способи.
Наявність пільг
Одна з основних можливостей отримати земельну ділянку - мати пільги. На державному рівні претендувати на це можуть громадяни, які мають державні нагороди. Вони мають право на безкоштовні земельні ділянки від 8 соток в міських поселеннях, та від 25 соток - в сільських.
У регіонах є свої правила надання безкоштовних земельних ділянок пільговикам. У більшості випадків претендувати на це можуть:
- багатодітні сім'ї,
- ветерани війн та учасники бойових дій,
- ліквідатори аварії в Чорнобилі.
За місцевими законами, це також можуть бути молоді фахівці, що працюють в сільській місцевості.
Давати чи не давати безкоштовно землю багатодітним сім'ям - кожен регіон вирішує це питання по-різному в залежності від наявності ресурсу. Дізнатися про наявність пільг можна в багатофункціональному центрі (МФЦ) або в місцевій адміністрації. Там же можна подати заяву на отримання безкоштовно земельної ділянки та надати необхідні документи.
Аукціони
Ще один спосіб придбання земельної ділянки - викуп на аукціоні. Регіональна влада, земельні комітети та муніципалітети проводять торги ділянками. Інформація про них розміщується в місцевих ЗМІ або на сайтах адміністрацій.
Бажаючі брати участь подають заявки, призначається дата торгів та розігруються ділянки. Отримує її той, хто запропонував найвищу ціну, яка, як правило, є нижче ринкової вартості. У торгах може брати участь тільки одна людина - і ціна залишається на початковому рівні. Згодом земельна ділянка передається в оренду - короткострокову на 3-5 років, довгострокову на 49 років, або у власність. Це залежить від регіону та муніципалітету.
Подібні аукціони регулярно проводить столиця. Місто виставляє на торги ділянки під індивідуальне житлове будівництво. Спочатку жителі отримують ділянку в оренду - її вартість визначається на аукціоні. Потім у переможця є півтора роки на те, щоб побудувати на ділянці будинок та оформити його у власність. Після цього орендар може викупити ділянку всього за 40% кадастрової вартості.