Одним із важливих компонентів опалювальної системи є розширювальний бачок. Його роль дуже суттєва. Він запобігає розривам труб та інших слабких місць опалювального контуру. Під час нагрівання рідина (залежно від її складу) збільшується в об’ємі на 3–4 %. Це підвищує тиск у системі та може призвести до порушення її цілісності.

Щоб запобігти руйнуванню, встановлюють розширювальний бак. Зайва рідина надходить до нього, охолоджується та повертається у систему. Тиск у системі стабілізується та кількість теплоносія приходить до норми.

Придбати необхідну комплектуючу можна в спеціалізованому інтернет-магазині «Все для свердловини». За посиланням https://skvagina.com.ua/otoplenie/rasshiritelnye-baki-dlja-otoplenija/ ви знайдете каталог наявних моделей баків та ознайомитеся з технічними параметрами. Фірма співпрацює з вітчизняними виробниками та офіційними дилерами закордонних компаній, тому гарантує заводську якість товарів та розумні ціни.

Різновиди та характеристики

Резервуари поділяються на два основні види:

1. Відкриті. Призначені для систем із природною циркуляцією рідини. Виготовляються переважно зі сталі. Відповідно до технологічних вимог, монтуються вище усіх інших елементів опалювального контуру. Зазвичай, на горищі або під стелею. Такі резервуари часто розгерметизуються через несприятливі умови місцезнаходження. Для повноцінної експлуатації необхідно утеплення та придбання контролювальних приладів: манометра та клапана ручного регулювання тиску.

Такий тип бачка можна використовувати тільки для води. Рідина швидко випаровується, тому резервуар не підійде для антифризу. Хоча баки закритого типу дешевші та не залежать від інших елементів інженерної системи, вони потребують коштів та часу на облаштування, утримання. Наразі вони застарілі та неефективні. Використовуються переважно на дачах.

2. Закриті. Більш сучасні та технологічні. У системах із примусовою циркуляцією — єдиний варіант. Являють собою герметичну пласку або округлу колбу. Бувають з внутрішньою мембраною або з грушею. Хоча останню модель можна ремонтувати, більш популярні моделі з мембраною.

Із переваг закритих баків мембранних згадаємо компактні габарити, багатство вибору, простоту та дешевизну встановлення, обслуговування. Такі резервуари можна використовувати для будь-якої рідини-теплоносія.

Обираючи мембранний бак, враховуйте його об’єм, матеріал мембрани, тип монтажу. Консультанти https://skvagina.com.ua/ допоможуть вам зробити необхідні розрахунки та обрати оптимальний варіант.