Якщо некоректно завершити роботу персонального комп’ютера, можна втратити незбережені дані. А якщо ПК аварійно вимикається під час зникнення електрики, є ризик втратити і жорсткий диск. Небезпеку становлять також різкі стрибки та перепади напруги у мережі. Щоб запобігти псуванню оргтехніки, треба встановити джерело безперебійного живлення (безперебійник, ДБЖ, або латиною UPS).

Великий вибір різноманітних безперебійників пропонує спеціалізований інтернет-магазин 220Volt. Ознайомитися з асортиментом, технічними характеристиками та вартістю обладнання можна на сторінці каталогу — https://220volt.com.ua/istochniki-besperebojnogo-pitaniya/opt_reshenie_ibp_kompyutera/. Щоб зробити замовлення, достатньо зв’язатися з оператором. Він оформить заявку та проконсультує щодо доставки, оплати та умов експлуатації обладнання.

Що враховувати під час вибору

Слід звернути увагу на:

  1. Тип приладу.
  2. Необхідну потужність.
  3. Час автономної роботи.
  4. Кількість техніки, що під’єднується одночасно.

За типом будови ДБЖ бувають резервними (офлайн), лінійно-інтерактивними та з подвійним перетворенням (онлайн). Off-line моделі годяться для стабільних електромереж без стрибків напруги. Вони захищають тільки від вимкнення електрики. Середня тривалість роботи такого пристрою — 5–10 хвилин.

Для мереж із постійними перепадами напруги варто обрати лінійно-інтерактивний безперебійник. Його схема дає змогу під час стрибків не переходити в автономний режим, а для вирівнювання напруги використовувати вбудований трансформатор. Якщо показники вирівняти не вдається, або прилад знеструмлений, вмикається акумулятор.

Онлайнові ДБЖ живляться як від батареї, так і від мережі. Завдяки цьому ймовірність виходу з ладу під’єднаного обладнання зведена до мінімуму. Недоліком таких приладів є висока ціна, через що їх використовують для груп комп’ютерів.

Потужність UPS має відповідати пристроям, що до нього під’єднуються. Для більшості домашніх комп’ютерів (з урахуванням монітору та динаміків) достатньо джерела на 300–500 Вт. Геймерський ПК із потужною відеокартою та продуктивним процесором потребує пристрою потужністю 600–1000 Вт.

Важливим критерієм є час роботи під’єднаної техніки. Якщо треба тільки зберегти інформацію, то достатньо 5–10 хвилин. У разі потреби безперервного функціонування ПК під час вимкнення електрики, обирають моделі, що розраховані мінімум на 20–30 хвилин роботи.

Також треба враховувати кількість та тип роз'ємів на безперебійнику. Цей критерій тим важливіший, чим більше техніки буде під'єднуватися до джерела. Зазвичай це системний блок, монітор, принтер, сканер, модем, акустична система. Має значення й додатковий захист від високовольтного імпульсу. Пристрій, що її забезпечує, дає змогу під’єднувати через джерело безперебійного живлення телефонну лінію або кабель від модема.

Варто також врахувати можливість заміни АКБ через 1–2 роки. У такому разі термін експлуатації приладу значно подовжиться. Небажано обирати модель, батарею якої треба міняти у сервісному центрі.