Тепличні помідори, помідори черрі та інші види помідорів дуже популярні для посадки в землю, в ящики та навіть в якості помідорів в горщиках. Однак, перш ніж приступити до посадки насіння томатів, слід з'ясувати, коли сіяти помідори на розсаду в землю, а також як виглядає посів в домашніх умовах. Отже, давайте з'ясуємо, який термін посіву краще для цих рослин.
Перш ніж ми перейдемо до того, коли сіяти помідори на розсаду, в землю або в ящик, ми повинні знати, що помідори діляться на кілька видів. Окремі різновиди можуть відрізнятися за розміром, формою і кольором. Перший підрозділ — це поділ за способом вирощування, і тут ми можемо виділити польові помідори, тепличні помідори та помідори, вирощені під плівкою або в тунелі.
Які томати існують?
За кольором ми розрізняємо жовті та оранжеві, червоні, малинові, тигрові, зелені, чорні та шоколадні помідори. До жовтих і помаранчевих помідорів відносяться томати черрі, сливи та груші, які дуже ароматні, солодкі та ніжні. Сердце буйвола, Гаргамель і сливові помідори характеризуються великим розміром, круглої, злегка плескатої формою, солодким смаком і ніжністю, тоді як тигрові помідори мають злегка кислий смак, більш тверді, круглі й середній розмір. Зелені помідори — це незрілі червоні помідори, але шоколад і чорні помідори містять багато антиоксидантів в м'якоті та шкірці.
За розміром плодів можна виділити три групи. Перший з них — це дрібноплідні помідори, в тому числі черрі та фінікові помідори. Наступна група — це среднеплодні томати, в яких зустрічається більшість різновидів томатів, в тому числі багато тепличних томатів. Останньою і найпривабливішою групою для багатьох є великоплідні помідори, серед яких є малинові помідори, серця буйвола і Гаргамель.
Посадка томатів з насіння
Садити помідори з насіння не так вже й складно, якщо ми вміємо сіяти помідори в будинку або в теплицях і в землю. Основна проблема полягає в тому, що насіння або розсада томатів, якщо ми вирішимо їх посадити, не схильні до хвороб, тому що, як ви знаєте, хвороби томатів досить поширені та можуть з'явитися на початку, під час і в кінці вирощування.
Незалежно від того, вирощуємо ми помідори в горщиках, в землі або в іншому місці, до них повинні бути пред'явлені відповідні вимоги. В першу чергу, подбаємо про те, щоб субстрат для томатів був рихлим. Тут підійде дуже добре підготовлений субстрат для овочів, але можна і звичайний ґрунт змішати з торфом. Також слід пам'ятати, що насіння слід зберігати при температурі вище 20 o C, а після проростання ми можемо знизити її приблизно на 2 o C.
На цьому етапі можна перейти до того, коли сіяти помідори. Тут дуже стане в пригоді календар посіву овочів, бо він містить орієнтовну інформацію по посадці різних видів овочів. Пам'ятайте, що коли сіяти помідори, залежить від безлічі факторів. Термін посіву на розсаду приблизно з 15 березня, а потім вже готові саджанці висаджують у ґрунт, коли вони досягнуть висоти 15-30 см.