Поміркуємо про вивчення математики, і чи так вже вона потрібна усім учням. І чи справедливо, що з 2021 року введено обов’язкову ДПА у формі ЗНО з математики?

Існує таке висловлювання, що МАТЕМАТИКА – це МОВА, ЯКОЮ СПІЛКУЄТЬСЯ ПРИРОДА. Дійсно, природу можна не тільки спостерігати та насолоджуватись нею, її можна описати, подавши у вигляді математичних розрахунків. При цьому, ми усвідомлюємо структуру та взаємозв’язки різноманітних природних подій, вибудовуємо моделі та прогнозуємо очікувані стани різноманітних природних (і не тільки) явищ. Завдяки застосуванню математики немає потреби проводити небезпечні для життя експерименти перед реалізацією проектів (наприклад, у медицині, в освоєнні космосу тощо). Спочатку проводяться математичні розрахунки «на папері», що дозволяє не ризикувати життям людей.

Застосування математичних розрахунків спостерігаються всюди: у роботі усіх деталей автомобілів та іншого транспорту, у комп’ютерах та гаджетах, у проектах різноманітних споруд (будинків, пам’ятників) та ландшафтному дизайні, при прогнозуванні погоди, у медицині при проектуванні медичних пристроїв та для визначення ефективності лікування, і звичайно, при реалізації бізнес-проектів. А щодо юристів, то розвинене математичне мислення допомагає їм вибудовувати складні комбінації варіантів захисту у суді, або віднаходити нетипові (але законні) способи «взаємодії» із законодавчою базою та придумувати нетривіальні рішення.

Математика розвиває інтелектуальні здібності: критичність мислення, здатність узагальнювати та аналізувати події та явища (як профілактика надмірній навіюваності та протидія впливу маніпуляторів), абстрактність мислення (як передумова розвитку уяви та творчості), підвищує швидкість мислення, покращує концентрацію уваги та «тренує» різні види пам’яті.

Коли учитель стверджує, що в учня «гуманітарний склад розуму», і тому він не може розв’язувати задачі – це всього лише спроба виправдати невміння (або небажання) такого учителя належним чином розвивати в усіх учнів математичні здібності. Базовими навичками математичного мислення здатен оволодіти кожен інтелектуально здоровий учень, просто для одних це буде дещо важче, ніж для інших. Адже сучасна українська школа пропагує індивідуальний підхід до кожної дитини!

Не є виключенням і наша дистанційна школа, де вивчення математики є пріоритетним напрямом у навчанні. Для засвоєння усіма учнями базового рівня математики та розвитку математичних здібностей пропонуються:

  • уроки з математики в режимі онлайн з 5 по 11 клас, де учні в реальному часі спілкуються з учителем та з однокласниками
  • авторські відеопрезентації до кожного уроку з математики, де у доступній формі викладено навчальний матеріал
  • опорний конспект для учнів до кожного уроку
  • тестове завдання після кожного уроку для самоперевірки
  • консультації з учителем щодо незрозумілих питань
  • тематичні контрольні роботи
  • контрольні роботи за семестр
  • курси підготовки до ДПА і ЗНО з математики
  • «Математичні родзинки» — 2 додаткових курси (для учнів 4-6 та 7-9 класів), у яких детально розглядаються складні теми з математики; курс містить відео презентації, онлайн уроки та домашні завдання і розрахований на учнів, у яких залишилися «прогалини» у розумінні певних тем з математики

Отже, математику під силу опанувати усім учням, і не варто розподіляти їх на «технарів» або «гуманітаріїв». Оволодіння базовими знаннями з математики корисне для будь-якої сфери діяльності. Пропонуємо вивчати математику у дистанційній онлайн школі АКЦЕНТ

akcent-school.com (098) 692 11 22 (093) 208 67 44 (050) 085 07 28