Ваш довгоочікуваний малюк народився здоровим і немає ніяких відхилень у розвитку, то в перші дні і навіть місяці він чудово обходиться без подушки. В крайньому випадку, Ви завжди можете створити імпровізовану з пелюшки, склавши її вчетверо.

Формування вигинів хребта прямо пов'язане з руховою активністю самого новонародженого. Шийний вигин (лордоз) формується тоді, коли дитина вчиться тримати голівку з положення лежачи на животі. Грудний і поперековий вигини ще пізніше, штучного прискорення процесу не потрібно.

Якщо малюк з якихось причин народився слабеньким або недоношеним, то йому потрібна додаткова підтримка шийного відділу хребта, а можливо і всієї верхньої частини тіла. В цьому допоможе ортопедична подушка для недоношеної дитини Nemovlya. Якщо Ви стали помічати, що малюк постійно повертає голову в одну і ту ж сторону, закидає її, то ймовірно потрібна якась фіксація в правильному положенні. Іноді дитина просто пхикає, швидко прокидається, не хоче спати на рівній твердій поверхні матраца. У цих випадках постає питання про те, що маленькому потрібно підкласти щось під голову для зручності і підтримки, пелюшкою тут не обійтися. Використовувати для немовлят Ваші безформні пухові або нехай навіть ортопедичні подушки ні в якому разі не можна! Варіанти для новонароджених більш плоскі і пористі. Навіть якщо він перевернеться і уткнется носом в поверхню виробу, це не загрожує здоров'ю та життю, так як тканина "дихає", пропускає повітря. Щоб уникнути непорозумінь і дозволу сумнівів з приводу (а чи не здалося Вам, що у немовляти щось не так), настійно рекомендуємо поділитися своїми спостереженнями і підозрами з педіатром або невропатологом. Тільки доктора дадуть Вам правильну відповідь, коли класти дитину на подушку, оскільки використання ортопедичної подушки для новонароджених безпосередньо залежить від стану здоров'я і поведінки останнього.

Сучасні ортопедичні подушки для новонароджених враховують будову голови і тіла немовляти, тому підійдуть усім дітям. Здоров'ю малюка ніякої шкоди вони не заподіють, а навпаки служать профілактикою в розвитку кривошиї, допомагають полегшено дихати. Спеціальну подушку починають підкладати після того, як дитина самостійно утримує головку, приблизно з місяця. Точну інформацію з питання, коли можна спати на подушці новонародженому, дають ортопеди. Виходячи з практики та з огляду на їх точку зору абсолютно безпечно використання дитячої ортопедичної подушки з 28-го дня життя дитини. І батькам не варто зайвий раз хвилюватися з цього приводу.

Що стосується випадків, коли малюкові потрібне коригування відхилень і дефектів у розвитку, то спеціальне ортопедичне подушка призначається невідкладно під час огляду і на прийом у лікаря.

Придбати подушку рекомендується при:

  • Наявності родової травми з пошкодженням шийних хребців;
  • Неправильному формуванні форми черепа;
  • Як допоміжний засіб при зниженому тонусі м'язів шиї або, навпаки, гипертонусе;
  • Для запобігання повороту голови в одну і ту ж сторону;
  • Для лікування вродженої кривошиї;
  • Для усунення деформації на ранніх стадіях рахіту.

Всі неоднозначні моменти обов'язково обговорюйте з лікарем Вашої дитини.

Здебільшого при вищеописаних випадках застосовується подушка метелик для новонароджених. Як користуватися, щоб отримати позитивний ефект? Як правильно класти подушку під голову? Пояснюємо: меншого розміру валик підкладаємо під шию малюка в положенні лежачи на спині, а другий валик стане в нагоді, коли він спить на боці. Головка знаходиться в поглибленні посередині. Зі збільшенням зростання дитини можливий перехід на великий валик для засипання на спині, це не суперечить показам і правилам, так як розрахована подушка для дітей до 2-х річного віку.

Стандартна дитяча ортопедична подушка знадобиться малюкові тільки з півтора - двох років, коли дивлячись на батьків, він захоче імітувати все, що Ви робите і як. До цього часу закінчиться формування основних вигинів хребта, плечики стануть ширше, і буде потрібна підтримка шийного відділу під час сну і відпочинку.

Нагадуємо, що пріоритетом при виборі подушки в даному випадку послужать розмір, матеріали (наповнювач в тому числі), а вже потім форма, колір і так далі.