Кожного року НБУ разом з економістами, політологами та зарубіжними валютними фондами складають прогнози з огляду на економічний стан країни. На прохання «Мінфіна» експерти поділилися своїм баченням щодо базового, позитивного та негативного сценарію для національної валюти.

Що чекає гривню у цьому році

Світова економіка прив’язана до американського долара, але нестабільним був і курс євро до гривні, що спричинено пандемією коронавірусу і супутніми факторами:

  • зниженням ВВП;
  • інфляцією;
  • хвилею безробіття.

На сьогоднішній день, згідно звітам МВФ, рівень ВВП зріс на 3%, завдяки чому економіка зміцніла на 3,5%. Також гривня укріпилася у минулому році на 7%, а безробітних у країні поменшало на 8,7%.

Всесвітній банк прогнозує ріст економіки у 2021 році, що вважається великим успіхом у порівнянні з минулим кварталом. Тому очікувати стабільність курсу валюти можна буде вже протягом першого півріччя.

Як може відбуватися розвиток подій очима експертів

Згідно з офіційними прогнозами є декілька сценаріїв, на результат яких впливає становище з коронавірусом у світі. Також важливо, наскільки зросте рівень довіри зарубіжних інвесторів до української валюти. На стабільність гривні також має значний вплив майбутній врожай. Отже, які сценарії можна очікувати:

  • базовий — співвідношення гривні до американського долару коливатиметься на позначці 29,1, тим часом як євро може дорівнювати 30 -32;
  • позитивний — економісти оптимістично вважають, що у 2021 році курс USD порівняно з національною валютою знизиться до 23 грн, EUR також стане доступнішим;
  • негативний — на думку фахівців, найгірший сценарій за умов погіршення ситуації з COVID-19 спровокує стрімке подорожчання $ до 30, а € підскочить до 36 грн;

У зв’язку з нестабільною ситуацією в країні та світі фахівці радять зберігати гроші у декількох валютах. Таким чином, довгострокове зберігання коштів безпечніше у вигляді європейських та американських доларів, а на необхідні потреби використовувати гривні.

Що робити українцям

Багато наших співвітчизників працюють за кордоном, тому питання виводу грошей є дуже важливим. В кінці минулого року було прийнято закон, що дозволяє обмінювати, купувати та продавати валюту не тільки в банку, але й за допомогою онлайн-послуг. Це полегшує операції з коштами в межах 150000 гривень. Також через такі сервіси отримати готівку вірогідніше, ніж у банківських установах.

На сайті Кит груп є можливість оперативно та гарантовано здійснити будь-яку операцію з валютами за найвигіднішим курсом. Онлайн-система працює цілодобово.