Те, в яких умовах ми спимо, прямим чином впливає на наші здоров'я, самопочуття і працездатність. Відмітно, що тривалість сну не така важлива, як порядок організації спального місця. Іноді навіть восьмигодинний відпочинок не здатний зарядити нас розслабити і зарядити енергією на увесь день. Щоб прокидатися такими, що відпочили і повними сил, слід уважно віднестися до облаштування спальної зони. Насамперед варто почати з вибору якісного матраца, бажано - з ортопедичними властивостями.

Що треба враховувати при виборі матраца

Сучасні матрацні вироби представлені в двох категоріях - пружинній і безпружинній. Перші також мають декілька підвидів:

  • на залежних пружинних блоках;
  • на незалежних пружинних системах;
  • двосторонні матраци;
  • моделі із зональною жорсткістю.

Пружинні матраци на залежних пружинних блоках

матрациВідмінною рисою цих виробів служить те, що при натисненні на одну пружину в рух приходить уся пружинна система. Це служить головним мінусом таких матраців і причиною їх демократичної вартості. У міру використання матрац із залежною системою пружин починає провисати під вагою користувача, тоді як її середня ділянка поступово розтягується і втрачає підтримувальну здатність. Вироби на залежних системах більшою мірою підходять для короткочасного використання - для установки на дачі або у вітальні.

Матраци на незалежних пружинних блоках

Щоб забезпечити собі максимум комфорту, експерти рекомендують вибирати моделі на незалежних пружинних системах. Вони володіють вираженою ортопедичностью і рівномірно розподіляють навантаження по периметру спального місця. Незалежна система представлена пружинами, кожна з яких поміщена в окрему кишеню, виконану із спанбонда. Це рішення дозволяє виключити взаємодію пружин між собою і забезпечує точкову підтримку тіла користувача. На відміну від залежних систем, незалежні розраховані на регулярне використання. Окрім комфортних умов для відпочинку такі матраци чинять лікувально-профілактичну дію і захищають хребет від безлічі захворювань.

Безпружинні матраци

З назви можна зрозуміти, що конструкція цих виробів не передбачає наявності пружин як таких. Внутрішній світ безпружинних матраців представлений шарами наповнювачів, виконаних з натуральних або штучних матеріалів. Конструкція таких виробів може бути як багатошаровою, так і моноблочною.

Як наповнювачів виробники використовують латекс, пенополиуретан, койру кокоса, холлофайбер, водорості, меморикс і інші матеріали. Товщина шарів і їх поєднання визначають експлуатаційні якості матраца : його міцність, рівень жорсткості і пружності.

Міра жорсткості матраца - найважливіший критерій вибору

Навіть найякісніший і дорожчий матрац з каталогу https://magdek.com.ua/ua/matrasi/ виявиться даремним, якщо відчуватиметься занадто м'яким або надмірно жорстким. Крім того, при деяких медичних свідченнях рівень жорсткості матраца повинен визначатися лікарем. Це дозволить виключити ускладнення наявних захворювань і пом'якшити їх симптоматику.