Напевно кожна людина, яка вперше зіштовхнулася з проблемою вибору інвертора для сонячної батареї або системи резервного живлення, задається наступним питанням. Який же інвертор вибрати - дешевий з псевдосінусоідой або дорогий з чистим синусом на виході? Однак, за цим важливим питанням можна упустити безліч факторів, про які спочатку навіть і не замислюєшся.
Бажаєте купити сонячний інвертор? У такому разі вам варто ознайомитися з пропозицією інтернет-магазина generacia.energy щодо вибору сонячних модулів та інверторів!
Розглянемо основні параметри сонячних інверторів, на які варто звернути увагу при покупці:
- Вхідна напруга.
Вибір вхідного напруги необхідно погоджувати з потужністю інвертора, оскільки зі збільшенням вихідної потужності ростуть вхідні струми, що призводить до більш важких умов роботи транзисторів вихідного каскаду і до великих втрат на сполучних проводах. Знизити вхідні струми і відповідно зменшити втрати дозволяє вибір більш високої вхідної напруги, яке буває одним з наступних: 12, 24, 48 В.
- Номінальна і пікова вихідна потужність.
В ідеалі, номінальна вихідна потужність інвертора повинна дорівнювати сумі потужностей всіх навантажень. Однак, в реальності частіше роблять вибір по навантаженню з максимальною потужністю. При цьому необхідно враховувати і пускові струми всіх навантажень, які можуть бути в 10 разів більше робочих (наприклад у холодильників або насосів). Помноживши пусковий струм на напругу (220 В) ми отримаємо пускову потужність, яка повинна бути менше пікової.
- Форма вихідної напруги (чистий синус, квазісінусоіда, прямокутна).
Якщо Ви хочете уникнути більшості проблем, то купуйте якісний синусоїдальний інвертор, оскільки всі індуктивні навантаження (холодильники, насоси, кондиціонери і т.п.) просто не будуть працювати при прямокутній формі вихідної напруги.
- Квазісінусоіда - це свого роду компроміс між прямокутною формою і чистим синусом. Більшість синусоїдальних моделей є якісними, проте зустрічаються і ненадійні екземпляри.
- Вага.
Одним з непрямих ознак якісних інверторів для сонячних станцій є їх вага. Справа в тому, що в дешевих неякісних моделях використовують безтрансформаторну схему, яка схильна до виходу з ладу в момент включення навантаження через дуже великих перехідних струмів. Відповідно, такі моделі дуже легкі.
- Вентилятор охолодження.
Якщо обрана Вами модель оснащена вентилятором для примусового охолодження, то варто поцікавитися, чи працює він завжди або тільки при перегріванні, регулюється його швидкість? У якісних моделях вентилятор відключається при невеликому навантаженні, роблячи роботу інверторів абсолютно безшумною, що буває важливим при домашньому використанні.