Державна фіскальна служба України провела 10 серпня апаратну нараду, на якій в.о. Голови Служби представив перші результати роботи СМКОР. З першого липня було впроваджено систему автоматизованого моніторингу відповідності податкових накладних\розрахунків коригування критеріїв оцінки ступеня ризиків, достатніх для зупинки реєстрації таких документів.

За словами Мирослава Продана, за цей час вдалося зареєструвати вже понад 26,8 млн накладних\розрахунків коригування. Реєстрацію 0,64% документів від загальної кількості було зупинено. Державна фіскальна служба України отримала понад 60 тисяч повідомлень, що підтверджують реальність проведених операцій за цими накладними. Співробітники комісії ДФСУ вже змогли обробити 42 тисячі з цих повідомлень, прийнявши позитивне рішення по 24 тисячам з них.

На апаратній нараді було представлено ​​не тільки аналітичну інформацію. Продан повідомив й інші новини. Зокрема, він попросив з повагою ставитися до співробітників комісії ДФСУ, які працюють мало не цілодобово. За словами в.о. Глави служби, кожен член цієї комісії докладає максимум зусиль для того, щоб всі документи були розглянуті вчасно та без затримок.

Озвучив Продан й новину щодо організації співпраці ДФСУ та бізнесу на місцях. Він передав всім керівникам територіальних органів доручення організувати регулярні щотижневі зустрічі з платниками податків, де вони зможуть озвучувати свої проблеми. Це дозволить передавати інформацію в оперативному режимі. ДФСУ зможе краще розуміти поточні проблеми та їх масштаби в кожному з регіонів. Повідомляючи відразу про будь-які наявні проблеми, платники зможуть вплинути на прискорення прийняття рішення.

Також Продан попросив всіляко уникати будь-яких проявів некоректної взаємодії стосовно платників. Якщо у них виникла проблема, необхідно зосередитися не на обговоренні її важливості, а на вирішенні. Мирослав Продан озвучив й кілька сторін СМКОР, які потребують суттєвого доопрацювання. Навіть при тому, що за перший місяць роботи вона показала значну ефективність, залишається потреба у спрощенні процедур та скороченні термінів розгляду документів, які свідчать про реальність проведених податкових операцій.